Na Slovensku se odehrává ekologická katastrofa. Malý Dunaj a desítky jeho přítoků jsou momentálně v příšerném stavu. Ze záhadných důvodů několik dní bratislavská čistírna odpadních vod ve Vrakuni vypouštěla (nebo ještě vypouští) škodlivé látky přímo do řeky.

Na každém metru čtverečním břehu řeky se nacházejí lidské i zvířecí výkaly, chemikálie, plasty a jiný odpad. Bohužel na sobě dopad pocítili říční živočiši, kteří jsou nyní v ohrožení.

V současné době jsou břehy Malého Dunaje v Bratislavě a blízkém okolí poseté mrtvými rybami. Na videu natočeném místními rybáři jsou vidět mrtvoly i větších zvířat. Neoficiální zdroje mluví o tom, že situace souvisí se středeční masivní bouří, která v podstatě vytopila celé západní Slovensko. Obrovský tlak na kanalizaci podle neověřených informací přivedl k rozhodnutí vypustit špinavou a nevyčištěnou vodu přímo do řeky ve snaze zachránit majetek.

Vše svědčí o tom, že ekologickou katastrofu na Malém Dunaji má na svědomí čistírna odpadních vod ve Vrakuni, doplatily na ní stovky živých tvorů. Kromě toho, mrtvé ryby, tisíce červů, hmyzu a řeka plná výkalů a mrtvol může mít vliv i na šíření chorob nebezpečných i pro lidi.