Podle několika médií byla těla dvou ruských oligarchů nalezena mrtvá spolu s jejich manželkami a dětmi v rozmezí pouhého jednoho dne. (Foto: Shutterstock / ilustrační)

Prvním byl Vladislav Avajev, bývalý viceprezident Gazprombank. V pondělí byl nalezen zastřelený ve svém moskevském bytě. Policie se zabývá verzí, že Avajev zastřelil svou ženu a děti a poté sebe.

Ačkoli jména obětí nebyla ve veřejném prohlášení ruské vlády uvedena, podle agentury Tass jejich totožnost později potvrdil nejmenovaný zdroj.

Vyšetřovatelé ve svém prohlášení uvedli, že se domnívají, že Avajev zastřelil svou ženu a dceru a poté sebe.

Druhý oligarcha byl nalezen mrtvý ve Španělsku, vzdáleném asi 2 000 kilometrů.

Jmenoval se Sergej Protosenja a byl nalezen ubodaný spolu se svou ženou a dcerou. Místní média tvrdila, že byl nalezen se zakrváceným nožem a sekerou po boku. Před svou smrtí byl Protosenja viceprezidentem a hlavním účetním společnosti Novatek, velké plynárenské společnosti s úzkými vazbami na Gazprombank.

V době vraždy pobývali Protosenya, jeho žena a dcera na Velikonoce v pronajaté luxusní vile v pobřežním katalánském městě Lloret de Mar.

Protosenya nezanechal žádný dopis na rozloučenou a na jeho těle nebyly žádné krvavé skvrny. V době vraždy měl podle společnosti Telecinco osobní jmění ve výši více než 433 milionů dolarů, uvedly ruské úřady.

Rodinná vila, která se nachází na španělském pobřeží Costa Brava, je považována za druhý domov rodiny vedle jejího sídla ve Francii;

Zdroj: businessinsider.com