Dnes, v pondělí 13. září, bylo na Slovensku rušno. Konkrétně na oddělení Národní kriminální agentury (NAKA). (Foto: Flickr)

Prozatímní šéf slovenské policejní inspekce a čtyři elitní vyšetřovatelé NAKA totiž byli zadrženi. Důvodem se stalo podezření z manipulování s výpovědí svědků.

Slovenská média informovala, že dva ze zadržených jsou Ján Čurilla a Pavol Ďurka, kteří čelí obvinění ze zneužití pravomocí veřejného činitele a maření spravedlnosti.

„Vyšetřovatel Úřadu inspekční služby, obor Západ, v trestní věci tzv. ovlivňování pravdivosti výpovědí svědků vydal v pondělí (13. 9.) usnesení o zahájení trestního stíhání a současně vznesení obvinění dvěma příslušníkům Národní kriminální agentury Prezídia PS, odbor Bratislava J. Č. a P. Ď., pro zločin zneužívání pravomoci veřejného činitele a zločin maření spravedlnosti, formou spolupachatelství,“ informoval mluvčí Generální prokuratury Dalibor Skládan.

Třetím zadrženým je dočasný šéf policejní inspekce Péter Scholtz, který byl zatčen přímo v kanceláři svými vlastními podřízenými. Scholtz byl zadržen na pokyn prokurátora JurajaChyla, který dozoruje i obvinění odcházejícího policejního prezidenta Petra Kovaříka.

Mezi další zadržené osoby pak patří vyšetřovatelé NAKA Štefan Mašin a Milan Sabota.

Uvádí se, že dotyčné vyšetřovatele spojuje činnost v policejním týmu, jehož úkolem bylo odhalovat korupci bývalých policejních špiček. Pokud jde o Generální prokuraturu a Krajskouprokuraturuv Bratislavě, tyse k případu zatím nevyjádřily. Podle mluvčího GP SR Dalibora Skladana tak ani dělat nebudou.

Zdroj: snews.com