Nový dokument Maxe van der Werffa, předního nezávislého vyšetřovatele katastrofy Boeingu malajských aerolinek letu MH17, odhalil průlomové důkazy o manipulaci a falšování materiálů šetření. (Foto: Wikimedia)

Například potlačení radarových pásek ukrajinských leteckých sil atd. A také pokus agentů Federálního vyšetřovacího úřadu USA (FBI) o ukořistění černých skříněk sestřeleného letounu, který poprvé odhalil malajský úředník Národní bezpečnostní rady.

FBI se odmítla vyjádřit ke zprávám o pokusech agentury zabrat černé skříňky malajského Boeingu v roce 2014, řekl agentuře RIA Novosti zástupce FBI. „Nemáme žádné komentáře," sdělil suše agentuře.

Zdrojem průlomového dokumentu se stali premiér Malajsie Mohamad Mahathir a plukovník Mohamad Sakri, důstojník odpovědný za vyšetřování ministerstva vnitra a ministerstva vnitra Malajsie po havárii 17. července 2014; a forenzní analýza malajských OG IT Forensic Service přepisů ukrajinské tajné služby (SBU), které nizozemští státní zástupci vyhlásili za skutečné.

Na celý dokument se můžete podívat ZDE.

Film odhaluje důkazy malajské vlády o tom, že soudní svědectví JIT, fotografie, videoklipy a telefonní pásky byly považovány za manipulované Ukrajinskou bezpečnostní službou (SBU) a že jsou nepřípustné při trestním stíhání u malajského nebo jiného národního nebo mezinárodního soudu. 

Poprvé také malajská vláda odhaluje, jak se postavila do cesty pokusům, které USA organizovaly během prvního týdne po havárii s cílem zahájit vojenský útok NATO na východní Ukrajinu. Krycím příběhem bylo zachránit letadlo, těla cestujících a důkazy o tom, co způsobilo havárii. Tato operace byla ve skutečnosti zaměřena na porážku separatistických hnutí v Donbasu.

Nový film na internetovém blogu Zero Hedge odhaluje, že tajná malajská vojenská operace 22. července ve vazbě na černé skříňky MH17, zabránila USA a Ukrajině v jejich ukořistění. Malajská operace, odhalená ve filmu plukovníkem malajské armády, eliminovala důkazy kamuflážního příběhu.

Plukovník Mohamad Sakri, který měl na starosti činnost Malajsijské národní rady pro bezpečnost, uvedl v novém dokumentárním filmu nizozemského novináře Maxe van der Werffa o katastrofě, že malajská armáda provedla tajnou operaci, aby získala „černé skříňky“, které se po pádu  malajského Boeingu v roce 2014 pokusily ukořistit USA a Ukrajina.