<p>Populární eko blogerka Leanne Ratcliffeová z Austrálie radikálně změnila svůj způsob života: dívka se společně se svým přítelem přestěhovala do ekvádorské džungle, píše The Daily Dot.

Soudě podle dívčina blogu jsou oba zcela spokojení.

Dříve než se stala ochránkyní přírody, vedla Leanne dlouho zcela opačný život než teď, uvádí portál. Ve věku 16 let pracovala v McDonald's a rovněž se tam i stravovala, což se nepříliš dobře odrazilo na jejím zdraví. Potom začala chodit s drogovým obchodníkem a oblíbila si jeho zboží. A aby toho nebylo málo, onemocněla anorexií a bulimií.

Postupně se začala Leanne více starat o své zdraví. Přestala užívat drogy a pít alkohol a dokonce se vzdala i kávy a potom pochopila, že se chce stát vegankou.

Vytvořila blogy na YouTube a na Instagramu, v nichž vyprávěla lidem o rostlinné stravě a o péči o vlastní tělo. Během několika let nabrala více než půl milionu čtenářů. Postupně začala věnovat stále více pozornosti tématům ekologie. Nakonec ji napadlo: zabydlet se v lese a nešpinit přírodu odpadky, zpracovávat veškerý organický odpad na hnojivo pro úrodu.