Demonstranti v Bagdádu zapálili bránu amerického velvyslanectví na protest proti odsouzení náletů na pozice jedné šíitské skupiny, jeden z vchodů do diplomatické mise je v plamenech. Informoval o tom korespondent Sputniku. (Foto: Twitter)

Dříve televizní kanál Al-Arabiya uvedl, že demonstranti se pokusili zaútočit na hlavní bránu amerického velvyslanectví v Bagdádu, kde se nacházejí diplomatické mise a vládní agentury.

Protestní shromáždění před velvyslanectvím začalo hned po pohřbu členů šíitské skupiny Katáib Hizballáh, kteří zemřeli v důsledku útoků amerických dronů.

Diplomatický štáb amerického velvyslanectví, a to včetně velvyslance, byl předem z budovy evakuován a již opustil Irák.

Korespondent popsal, že zdi amerického velvyslanectví po útocích pohltily plameny a poblíž jsou lidé, kteří křičí protiamerická hesla a házejí kameny na diplomatický komplex. Na území velvyslanectví se shromáždily tisíce členů různých skupin zahrnutých do šíitské milice al-Hašd aš-Šabí.

Velení al-Hašd aš-Šabí předtím prohlásilo, že desítky jejich příslušníků zahynuly a další desítky utrpěly zranění při ostřelování jejich vojenských základen bezpilotními stroji USA.