Generální ředitel společnosti Moderna Stéphane Bancel ve vzácném okamžiku připustil, že COVID je podobný sezónní chřipce a že očkovat se musí pouze starší lidé a ti, kteří mají oslabený imunitní systém. (Foto: Twitter / Yahoo)

V pondělním projevu na finanční konferenci Bancel poznamenal: „Myslím, že to bude jako chřipka. Pokud je vám 25 let, potřebujete každoroční přeočkování, pokud jste zdraví?“.

„Možná budete chtít… ale myslím, že to bude podobné jako u chřipky, kdy to budou lidé s vysokým rizikem, lidé nad 50 let, lidé s komorbiditami, lidé s rakovinou a jinými onemocněními, lidé s transplantacemi,“ dodal šéf společnosti Moderna.

Bancel vyzval, že je „velmi důležité přemýšlet“ o tom, zda si nechat aplikovat posilující injekce Covid, a dodal, že na planetě žije „1,5 miliardy lidí“, kteří jsou vůči těmto onemocněním zranitelní, ale zdůraznil, že mladší lidé „se budou muset sami rozhodnout, co chtějí udělat“.

Sledujte:

To vyvolává otázku, proč CDC prosazuje boostery Moderna a Pfizer pro pětileté děti?

Je to docela obrat od Bancla, který ještě před rokem prohlašoval, že i mladší lidé budou muset dostávat posilovací očkování alespoň jednou za tři roky, pokud se má někdy vrátit normálnost.

* * *

Zdroj: summit.news