Největší cvičení USA a NATO v Evropě za posledních 25 let jsou navržena tak, aby posoudila bojovou účinnost bloku a zjistila, jak rychle se vojska mohou dostat na ruskou hranici, píše CouterPunch. (Foto: Youtube)

Podle publikace jsou však tyto manévry ještě horší tím, že se časově shodují s 75. výročím invaze nacistického Německa do SSSR – což je událost, na kterou Rusové pravděpodobně nezapomenou, což zvyšuje pravděpodobnost reálného konfliktu.

V tuto chvíli přistály tisíce amerických vojáků z vojenských transportů v šesti evropských zemích a vrhly se na předem připravené zásoby munice na celém kontinentu, píše CounterPunch.

Takový mumraj hovoří o začátku „Defender Evropy 2020“, největšího cvičení v Evropě za posledních 25 let. Jejich cílem je pochopit, jak rychle se vojska mohou dostat na ruskou hranici, a také zkontrolovat bojovou připravenost amerických spojenců v NATO.

Americký ministr armády Ryan McCarthy řekl: „Během posledních 18 let konflikty přispěly k rozvoji svalové paměti v boji proti povstalcům, ale naše svaly atrofovaly v jiných oblastech. Teď se o tyto skupiny svalů postaráme.“

Navíc velitel amerických sil v Evropě, generál Tod Walters, obhajuje „politickou flexibilitu ve věci prvního jaderného útoku“. Předtím Spojené státy odstoupily od Smlouvy o olikvidaci raket středního a krátkého doletu (Smlouva o INF), připomněl CounterPunch.

„Ale nejhorší okolnost je tato: jejího vrcholu bude dosaženo v červnu, na 75. výročí operace Barbarossa, německé invaze SSSR v roce 1941, v jejímž důsledku bylo zabito 27 milionů lidí. Rusové narození v roce 1930 letos naplní 90 let. Pamatují si. Ruské srdce a duše na to také nezapomněly. Náčelník generálního štábu Ruska, generál Gerasimov, je přesvědčen, že Spojené státy se připravují na válku. Útok vyžaduje pouze jednu provokaci,“ poukázala publikace.

„Národy světa jsou v bezmocné nevědomosti. A hodiny Posledního soudu (Doomsday Clock) mezitím odpočítávají dalších 20 sekund do půlnoci,“ chmurně uzavírá CounterPunch.

Zdroj: pz.cz