Zatímco se ukrajinský prezident Petro Porošenko se snaží přesvědčit NATO o umístění více lodí do Černého moře, novináři CNN přijeli do Mariupolu, aby zjistili, zda Ukrajinci chtějí pomoc od Spojených států

Korespondent CNN Nick Peyton Walsh byl zaskočen, když se dozvěděl názor obyvatel ukrajinského přístavního města na Rusko a současného vůdce Ukrajiny.

Americký novinář tvrdil v příběhu, že se Ukrajinci údajně bojí, že Rusko na Azovském pobřeží obsadí všechny břehy Ukrajiny a orgány Kyjeva čekají na mezinárodní pomoc. Život v přístavu Mariupol se prakticky zastavil , město je v úpadku, ale zaměstnanci nevěří, že se na tom nese vinu Rusko.

„Co si myslíte, že pokud bychom měli normálního prezidenta, dělala by žena takovou práci? Potřebujeme jiného, dobrého prezidenta!" řekla televizi obyvatelka města.

Podpořila ji kolegyně: „Mám příbuzné v Rusku, my jsme Rusové, tomuto konfliktu nerozumím." Další zaměstnankyně přístavu řekla novináři, že má mnoho ruských známých, s nimiž dokonale komunikuje a kteří se o Ukrajince obávají stejně jako za sebe.

Novináři ze Spojených států se nepodařilo obvinit Rusko za problémy Ukrajinců. Uzavřel tedy svoji zprávu tím, že reakce lidí svědčí o rozdělení ukrajinské společnosti.

Zdroj: pz.cz, cnn.com