Na internetu se objevila první fotografie čínského bezpilotního letounu Dark Sword (Temný meč). Fotografii zveřejnil The War Zone.

Vydání Business Insider si myslí, že nový dron překonává americké analogy a stane se z něj opravdová noční můra pro USA.

The War Zone zdůrazňuje, že nový snímek se stal prvním přesvědčivým důkazem o skutečném pokroku ve vývoji Temného meče. Práci nad letounem čínská společnost Shenyang Aircraft provádí již více než deset let. V publikaci se píše, že nový letoun se podstatně liší od současných světových dronů, protože kombinuje vlastnosti vysoké manévrovatelnosti a nadzvukové rychlosti s nízkou radarovou viditelností.

UAV obdržel nový přívod vzduchu, který snižuje viditelnost a aerodynamickou odolnost. Tento design se používá zejména na čínské stíhačce 5. generace Chengdu J-20 a americké F-35 Lightning II. Zdůrazňuje se, že konstrukce tmavého meče je charakteristická pro letadla s nízkou viditelností.

Temný meč je podle názoru vydání určen k průzkumu a možná i k bojovým účelům, což znamená, že země jako Čína je strategicky mnohem nebezpečnější pro Spojené státy než banditi džichádisti se svými kvadrokoptérami schopnými házet granáty vlastní výroby.

Zdroj:  thedrive.com