Jen před pár dny vyšlo najevo, že bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský zemřel poté, co se pokusil o sebevraždu. (Foto: Facebook)

Na událost reagoval jak premiér Igor Matovič, tak i prezidentka Zuzana Čaputová či předseda opozičního Směru-SD Robert Fico. K nim se nyní přidává Ján Čarnogurský, který svůj pohled na věc objasnil na sociální síti.

Čarnogurský svůj příspěvek zahájil slovy, že se Lučanský zasloužil o likvidaci středoslovenské mafie. Konstatoval, že chodil v 90. letech na střední Slovensko a pozoroval, jak tehdy mafie šířila strach i mezi řadovými obyvateli.

„Generální prokurátor oznámil zahájení trestního řízení ve věci jeho smrti. Určený vyšetřovatel bude muset vytyčit vyšetřovací verze (alternativy) na všechny možnosti příčiny smrti, i na takové, které vyšetřování později vyvrátí,“ pokračoval.

Podle jeho slov se v jistých médiích objevila fakta, která jeho sebevraždu zpochybňují. Čarnogurský vysvětlil, že se jedná o výsledky vyšetřování generála po úraze ve věznici krátce poté, co byl zatčen.