Legendární hudebník Roger Waters označil dobročinný koncert na podporu Venezuely, který pořádá miliardář Richard Branson, za podvod. Hudebníky, kteří se ho hodlají zúčastnit, varoval před katastrofickými následky změn režimů. (Foto: Youtube)

Americký miliardář a majitel korporace Virgin, Richard Branson, hodlá v pátek uspořádat dobročinný koncert Venezuela Aid Live v kolumbijském městě Cúcuta na hranicích s Venezuelou. Doufá, že se mu podaří vybrat 100 milionů dolarů na nákup potravin a léků pro venezuelské obyvatele.

„Koncert nemá nic společného s potřebami venezuelského lidu, nemá nic společného s demokracií, nemá nic společného se svobodou a nemá nic společného s humanitární pomocí," prohlásil Waters na videu, které zveřejnil v úterý.

Waters zpochybnil převládající narativ západních médiích o tom, že se venezuelští občané stali oběťmi krize, kterou způsobil socialismus.

„V zemi není občanská válka, chaos, vraždění, zjevná diktatura, masové zatýkání opozice nebo potlačování svobody tisku," řekl hudebník s odkazem na své přátele, kteří tam žijí.

Podle něj se Branson podílí na americké propagandě. Na toto prohlášení již reagoval miliardářův tiskový mluvčí, podle kterého americká vláda nemá s akcí nic společného a koncert nepředstavuje politické stanovisko.