Protivzdušný raketový systém S-300 byl dopraven na leteckou základnu Hmímim vojenským dopravním letounem An-124. Izrael , USA a jejich spojenci si budou muset zvyknout na novou skutečnost.

Americké vojenské letadlo vykonalo po dodání S-300 další výzvědný let v blízkosti ruských základen v Sýrii. Izrael, USA a jejich spojenci, jež porušují v syrském vzdušném prostoru všechna mezinárodní pravidla, si budou muset zvyknout na novou skutečnost.

Nebe nad Syrskou Arabskou republikou, to znamená jeho část, z níž podnikali útoky piloti cizího vojenského letectva, je nyní pod ochranou ruských systémů S-300. Ministerstvo obrany uveřejnilo další záběry dopravy odpalovacích zařízení do Sýrie.

Protivzdušný raketový systém S-300 byl dopraven na leteckou základnu Hmímim vojenským dopravním letounem An-124. Na záběrech je vidět, jak z nákladního prostoru obrovského letadla vyjíždějí jeden po druhém vozidla těchto systémů.

Rusko tím zahajuje pouhý týden po schválení své rozhodnutí o posílení systému PVO Syrské Arabské republiky, a tudíž i bezpečnosti ruských vojáků na jejím území.