Televizní stanice Antena 3 zveřejnila záběry, na kterých dle nich ruský bombardér Su-24 letí poblíž španělské letadlové lodi Juan Carlos I. v Baltském moři.

Podle televize proletělo ruské letadlo poblíž španělské lodě „poměrně malou rychlostí“ a v malé nadmořské výšce.

Letoun byl zachycen radary, jeho manévry však „nebyly považovány za nebezpečné“, a proto nebyla učiněna žádná odvetná opatření, oznámila televizní stanice.

Každoroční cvičení vojensko-námořních sil členských zemí NATO BALTOPS 2019 odstartovalo v Baltském moři dne 9. června. Uvádí se, že bude probíhat až do 21. června v Baltském moři u pobřeží Německa, Lotyšska, Litvy, Polska, Dánska a Švédska. Účastní se ho celkem 18 členských zemí a partnerů aliance, včetně 44 lodí, 40 letadel a vrtulníků, a kolem dvanácti tisíc vojáků.

Průběh cvičení sledují síly Baltského loďstva RF. Hlídkují zde také dvě útočné raketové skupiny lodí, pátrací skupina, letadla námořního letectva, a rovněž pobřežní raketové komplexy Bastion.

Uvádí se, že nedávno ruské stíhačky Su-27 zadržely americké bombardéry B-52N, které se blížily k ruským hranicím od Černého a Baltského moře. Minulý týden byl ruský stíhací letoun Su-27 vyslán do vzduchu, aby zachytil dva průzkumné letouny – americký RC-135 a švédský Gulfstream. Pilot letadla je za dodržování všech bezpečnostních opatření doprovodil přes Baltské moře, aby zabránil narušení hranic vzdušného prostoru Ruska.