Na Kamčatce vypracovala armáda v rámci cvičení tajný přesun jaderných ponorek. Manévry byly zachyceny na videu zveřejněném televizním kanálem Zvězda. (Foto: Youtube)

Záběry ukazují, jak se ponorky a remorkéry pohybují po vodě, z nichž vojáci vypouští aerosolovou clonu, tedy kouř, který ztěžuje vidění. Video také ukazuje, jak se vojáci potápějí s aqualungy na dno a provádí palbu tam.

Manévry se konaly na hlavní základně tichomořské flotily ve Viljučinsku. Cvičení se zúčastnily dvě jaderné ponorky. Armáda použila speciální aerosolovou clonu. V Krašeninnikovově zátoce házelo granáty speciální účelové oddělení boje s podmořskými sabotážními silami a prostředky. Plavci ze stejného oddělení navíc našli a zničili podvodní sklady podmíněného nepřítele.

Cvičení se zúčastnilo více než 50 vojenských pracovníků, jaderné ponorky projektů 671 a 949A, remorkéry podpůrné jednotky a vysokorychlostní speciální plavidla.

Za tímto účelem výpočty radiační, chemické a biologické ochrany vytvořily aerosolovou clonu a bojovníci zvláštních sil proti podvodním sabotážním silám a prostředkům použili granáty.