Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo zvukový záznam rozhovoru ukrajinských vojáků, který podle MO dokazuje účast Kyjeva v katastrofě malajsijského boeingu (let MH17) nad Donbasem v roce 2014. Záznam se dá poslechnout na Telegramu rozhlasové stanice Hovoří Moskva.

Na ministerstvu se domnívají, že nahraný hlas patří plukovníku ukrajinské armády Ruslanu Hrynčakovi, který má na starosti kontrolu vzdušného prostoru v zóně donbaské operace. Hlas na záznamu mluví o možnosti opakování toho, co se stalo s MH17.

Tento rozhovor se konal v roce 2016 v Oděské oblasti při přípravě radaru Malachit, který se používá na objevení a doprovod leteckých objektů. Hlas patřící plukovníku Hrynčakovi říká: „Chlapci, půjde-li to takhle, pak *****, ****** (praštíme) ještě jeden malajsijský boeing."

Zástupci ministerstva obrany také prohlásili, že střela, která sestřelila MH17, byla vyrobena v osadě Dolgoprudnyj Moskevské oblasti a v roce 1986 byla odeslána do vojenské jednotky č. 20152 Ukrajinské SSR. Dnes je to 223. protivzdušný raketový pluk ukrajinské armády dislokovaný v městečku Stryj Lvovské oblasti. Tento pluk, sdělili v Moskvě, se nejednou zúčastnil vojenské operace na Donbasu. MO zdůraznilo, že tyto údaje naprosto vyvracejí obvinění na adresu Ruska z účasti na havárii letadla.