Burger King v Jižní Africe poklekl před islámem: Kvůli „respektu“ k muslimské klientele je „hamburger“ nyní už jen „burger“. Slovo „ham“ (šunka) zmizí z nabídky. (Foto: Flickr)

Business Insider South Africa. potvrzuje, že řetězec změnil názvy tří svých produktů. To, co bylo dříve známé jako „Double Spicy Hamburger“, bude nyní pouze „Double Spicy Burger“.

"Triple Hamburger se sýrem" se změní na "Triple Burger se sýrem" a "Hamburger King Jr" v nabídce pro děti se stává "Kids Burger"

Jména měníme, věnujeme více pozornosti zákazníkům z oblasti Halal, uvedl řetězec. V minulosti společnost opakovaně obdržela dotazy od muslimů na význam tří písmen „Ham“. Tímto krokem chceme odstranit dvojznačnost a zmatek.

Přejmenování by se vztahovalo na všechny obchody Burger King v zemi, včetně těch, které nabízejí šunku. V Jižní Africe je nyní zjevně nastaveno přísné oddělení potravin věřících a nemuslimů.

Jen tento měsíc, 44 Burger King v Jižní Africe už není certifikováno pro potraviny halal poté, co se řetězec rozhodl nabídnout svou populární slaninu jako v mnoha dalších částech světa.

Burger King ohlásil v nabídce „blízké budoucnosti“ veganské a vegetariánské produkty.

Pro vysvětlení: Podle definice je Hamburger (nebo pouze burger) sendvič skládající se z grilované placky mletého masa, nejčastěji hovězího, vloženého mezi napůl horizontálně rozkrojenou housku. Kromě masa se mezi housky často přidává salát (např. hlávkový) , sýr a rajče jedlé. Existuje však mnoho variant hamburgru včetně bezmasých s rozmanitými ingrediencemi. Například hamburger obsahující sýr se nazývá cheeseburger.

Označení pochází od města Hamburk, častého místa emigrace do USA. Nicméně neobsahuje nic, co by původně pocházelo z území USA.

Zdroj : journalistenwatch.com