Piloti společnosti British Airways , kteří v pátek ohlásili UFO u Irska, s největší pravděpodobností viděli padající hvězdu, píše o tom portál Irish Examiner.

Irský úřad pro letectví zahájil vyšetřování ve věci pozorování neidentifikovaného létajícího objektu (UFO) několika letadly na jihozápadním pobřeží Irska minulý pátek.

V pátek ve 6:47 se pilot z British Airways s pseudonymem Speedbird94, obrátil na letové dispečery, aby se zeptal, zda ve vzdušném prostoru, ve kterém prolétal jeho Boeing 787, neprobíhají vojenská cvičení.

Letový dispečer však odpověděl, že nic na radaru nevidí. Dále následoval rozhovor o směru letícího předmětu. Podle pilota šlo o „velmi jasné světlo, které při velmi vysoké rychlosti letělo na sever".

Pilot Boeingu 747 Virgin Airlines pod pseudonymem Virgin76 se připojil k rozhovoru a zmínil se o meteoritu nebo jiném předmětu, který se dostal do zemské atmosféry a řekl, že se jedná o „více objektů, které se pohybují po stejné trajektorii".

Další pilot uvedl, že rychlost předmětu byla „astronomická, jako Mach 2" nebo dvakrát vyšší než rychlost zvuku.

Ve svém prohlášení irský úřad uvedl: „Na základě zpráv z nízkého počtu letadel z pátku 9. listopadu o neobvyklé letecké činnosti IAA byla vydána zpráva. Tato zpráva bude vyšetřována v rámci běžného důvěrného vyšetřování událostí."

„S největší pravděpodobností to byly meteority a není neobvyklé, že meteority vletí pod nízkým úhlem a nízkou trajektorií do zemské atmosféry," tvrdí.

Což se zásadně neshoduje s verzí pilotů, co si o tom myslíte vy, vážení čtenáři?

Zdroj:  irishexaminer.com