Vicemaršálka britského letectva Maria Byfordová, která je zodpovědná za přijímání nových zaměstnanců do britského letectva. (Foto: Flickr / ilustrační)

Uvedla, že zpomalila nábor všech nových uchazečů poté, co se ukázalo, že letectvo neplní potřebné cíle v oblasti etnické a genderové rozmanitosti zaměstnanců, informoval ve čtvrtek deník The Times.

Podle Byfordové, kterou citoval deník The Times, chce britské letectvo, aby do roku 2030 tvořily ženy 40 % a etnické menšiny 20 % nových zaměstnanců. Vojenský představitel proto požádal výcvikové středisko letectva, aby pozastavilo nábor do příštího měsíce, kdy bude rada britského letectva projednávat nové zásady přijímání.

Beford rovněž odmítl tvrzení, že by změny v náboru mohly ovlivnit operační požadavky britského letectva.

„Chci ty nejlepší lidi. Potřebuji tedy, aby nastoupili ti nejlepší lidé, kteří během své služební kariéry dosáhnou toho nejlepšího, co mohou, a my dostaneme… to, co potřebujeme z hlediska operačních schopností,“ řekl Byfordová v rozhovoru.

„A pokud do toho mohu zahrnout více žen a více lidí z různých prostředí, myslím, že z dlouhodobého hlediska budu mít lepší službu. Nestydíme se za to, že to děláme, protože si myslím, že je to dobrá věc.“

Začátkem týdne se v médiích objevily zprávy, že britské letectvo přestalo nabírat bílé muže do řad rekrutů, aby dosáhlo cílů v oblasti etnické a genderové diverzity v armádě, ale ministerstvo obrany země tyto zprávy popřelo.

Zdroj: uniindia.com