Zda se, že Meghan Markleovou a prince HarryTzho moc nezajímá to, že je veřejnost může odsoudit. Královský pár už počtvrté za 11 dní použil soukromý letoun, který je pro životní prostředí docela škodlivý. (Foto: Twitter)

Britové je obviňují z pokrytectví a připomínají, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu se otevřeně zabývají otázkami životního prostředí.

Při poslední víkendové cestě z Nice Meghan a Harry generovali odhadem asi sedmkrát více emisí na osobu ve srovnání s komerčním letem, píše The Sun. Podle odhadů toto letadlo vypouští do atmosféry asi tři tuny výfukových plynů.

Podle reportérů využili vévodové dvanáctimístné letadlo Cessna, jehož pronájem se odhaduje na 20 tisíc liber. Náklady na samotné letadlo se odhadují na 1,5 milionu liber.

Jak je uvedeno v článku, tak z Londýna do Nice létá asi 20 letů denně a cena jedné letenky je přibližně 232 liber.

Britové na sociálních sítích již nevěnují pozornost velkému utrácení královské rodiny. Tentokrát se však zpráva šířila ve všech britských médiích a většina uživatelů internetu byla pobouřena pokrytectvím environmentalistů ze Sussexu.

„Miluji královskou rodinu, dělají toho tolik pro naši zemi a naši ekonomiku… ale když kážou mít 2 děti kvůli tomu, aby „zachránili planetu“, a pak udělají toto, nutí mě to je mnohem méně respektovat,“ okomentovala zprávu jedna z uživatelek Twitteru.

„Jsou jako všichni ostatní progresivní liberálové. Jsou to pokrytci. Liberálové jsou největší násilníci a pokrytci na této planetě,“ zaznělo v komentářích.

„Když královna zemře, je čas zbavit se královské rodiny. Tato nová generace nezná význam povinnosti,“ napsal další uživatel.

Toto je čtvrtý soukromý let páru za posledních 11 dní, zdůrazňuje The Sun. Princ Harry si mimochodem dříve volil levnější možnosti pro své cesty – v roce 2012 využil letu společnosti Wizz Air. V roce 2015 byl jeho bratr, princ William, spatřen na palubě letecké společnosti Ryanair.