Letecký blog FlightGlobal zveřejnil video, na kterém je zachyceno, jak u velkého nákladního letounu Boeing 747-400, známého jako Dreamlifter, došlo k poruše přistávacího zařízení, v jejímž důsledku vypadlo kolo. (Foto: Twitter)

Dreamlifter odstartoval v úterý z italského letiště Taranto-Grottaglie, když se z hlavního podvozku letadla začal valit černý kouř. Stalo se tak ve zlomku sekundy, kdy jedno z kol odpadlo a zřítilo se k zemi.

Nejdelší nákladní letadlo na světě provozuje společnost Atlas Air Worldwide Holdings Inc. Údaje Flightradar24 ukázaly, že nákladní letadlo pokračovalo v plánované trase letu a po jedenácti hodinách bezpečně přistálo ve výrobním závodě společnosti Boeing v Charlestonu v Jižní Karolíně.

Po nárazu kola do dráhy se odrazil na nedalekou vinici. Krátce po incidentu bylo nalezeno.

Ve vyjádření pro britský internetový deník The Independent mluvčí společnosti Boeing potvrdil, že letadlo bezpečně přistálo poté, co se vyskytl problém s podvozkem:

„Nákladní let Dreamlifter provozovaný společností Atlas Air dnes bezpečně přistál na mezinárodním letišti v Charlestonu poté, co dnes ráno při vzletu z letiště Taranto-Grottaglie v Itálii ztratil sestavu kola z podvozku.

„Podpoříme vyšetřování našeho provozovatele.“

Příčina incidentu zatím není jasná…

Zdroj: flightglobal.com