Nejmladší syn amerického prezidenta již dlouho čelí kritice ze strany republikánské opozice, které se nelíbí jeho podnikání na Ukrajině a v Číně. (Foto: Hunter Biden/Twitter)

Kromě toho Hunter Biden je vyšetřován za daňové úniky. Ani nová profese se proto republikánům nejspíše příliš zamlouvat nebude.

Nicméně mluvčí Bílého domu Jen Psakiová ujišťuje, že se podařilo nastavit systém, který znemožní kupujícím Hunterových obrazů chtít získat politický vliv.

„Samozřejmě, že má právo na uměleckou kariéru, tak jako každé jiné dítě prezidenta má právo na jakoukoli kariéru,“ uvedla Psakiová.

„Myslím, že to bude velmi složité pro anonymní osobu, kterou ani my, ani Hunter Biden nezná, aby získala nějaký vliv,“ říká mluvčí Bílého domu.

S tímto ovšem nesouhlasí Walter Shaub, který měl v době působení prezidenta Baracka Obamy na starosti etické standardy administrativy.

„Takže místo toho, aby (Bílý dům, pozn. red.) odhalil, kdo platí nehorázné částky za obrazy Huntera Bidena, abychom mohli kontrolovat, jestli kupující získají přístup k vládě, dělá vše pro to, abychom nikdy nezjistili, o koho se jedná,“ napsal Shaub. „Jsem velmi zklamaný,“ dodal.

V říjnu bude mít Hunter Biden sólovou výstavu v Galerii George Bergès v New Yorku.

Podle slov dealera, na kterého odkazuje BBC, se menší obrazy prodávají za 75 tisíc dolarů (1,6 milionu korun), zatímco ty větší až za půl milionu dolarů (téměř 11 milionů korun).

Pro srovnání na konci června byl vydražen obraz Pabla Picassa Le Tricorne za 150 tisíc dolarů.

Zdroj: snews.com