Stačí se věnovat péči o pleť každý den. (Foto:

Stačí se věnovat péči o pleť každý den.

Ale přitom kosmetika, kterou používáte by měla být účinná a kvalitní. Připravili jsme pro vás rady a tipy na každý den, jak vypadat atraktivně za všech okolností.

Den 1. Základní péče + jemný peeling.

Začneme malým… Základní péče o pleť zahrnuje tři kroky: čištění, tonizace a hydratace.

  1. Čištění. Kosmetický trh nyní nabízí široký sortiment přípravků na čištění pleti: pěny, mléka, hydrofilní oleje nebo gely. Vyberte si vhodný produkt podle typu pleti.
  2. Jemný peeling. Tento kosmetický přípravek delikátně odstraní odumřelé kožní buňky, pleť zjemní, výrazně omladí a připraví na vstřebání aktivních látek z krému.
  3. Tonizace. Je to nezbytná součást péče o pleť, na kterou by se nemělo zapomínat. Používejte přípravky s rozjasňujícím účinkem.
  4. Hydratace. Používejte svůj oblíbený denní i noční krém. Noční péči můžete doplnit speciálním sérem nebo koncentrátem.

Den 2. Základní péče + masáž obličeje.

Opakování je matkou moudrosti. Tři jednoduché kroky (čištění, tonizace a hydratace) provádíme ráno i večer. Následujícím krokem je masáž obličeje. Zpevní pokožku, uvolní veškeré obličejové svaly a tkáně, stimuluje krevní oběh.

Den 3. Čištění.

Hydrataci potřebuje každá pleť. Ale den před kyselinovým peelingem je lepší nanést antioxidační nebo antibakteriální kosmetický přípravek s lehkou texturou.

Den 4. Kyselinový peeling.

Před samotným provedením peelingu je nutné pleť důkladně odlíčit a vyčistit. Peeling vybíráme s ohledem na typ vaše pleti:

  • suchá, citlivá nebo normální pleť;
  • mastná, problematická nebo kombinováná;
  • pleť se sklonem k akné;
  • zralá pleť.

Po peelingu nezapomeňte na pleť aplikovat hydratační krém. Používejte také ochranu proti slunečnímu záření s vysokým SPF.

Den 5. Základní péče + pleťová maska.

Masku byste měli zařadit do své péče alespoň jednou týdně. Pleťová maska pokožku zklidní, vyživí a regeneruje.

Den 6. Základní péče + intenzivní péče o krk a dekolt

Věnujte pozornost svému dekoltu a krku. Vyberte si kosmetické přípravky, které mají intenzivní výživné, regenerační a vyhlazující účinky.

Den 7. Základní péče + hydratace + výživa

Zdravá a výživná strava je klíčem k zdravé pleti. Zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu a denně pijte minimálně 2 litry čisté pramenité vody.

Komerční sdělení.