Austrálie neexistuje. Tento mem opět získává popularitu na sociálních sítích, i když vznikl téměř před rokem na Facebooku.

Před rokem se na Facebooku objevil příspěvek o tom, že země zabírající celý kontinent není ničím jiným než odborným fejkem. Za krátkou dobou příspěvek získal desítky tisíc lajků a stal se virem. 

Tento příběh však pokračoval dál. Zjistilo se, že příznivci geografické teorie spiknutí se mnoho let na tematických fórech snažili dokázat, že Austrálie není jedinou virtuální zemí na světě. 

Dalším podezřelým se stalo Finsko. Podle uživatele portálu Reddit.com mezi Ruskem a Švédskem neexistuje žádný třetí stát. Finsko bylo podle něj vymyšleno pro to, aby zamaskovalo tajnou rusko-japonskou dohodu o rybolovu. Přepokládalo se, že rybolov bude probíhat v tom místě moře, které právě zaujímá ta část Evropy, kterou každý považuje za Finsko. 

Minulé léto další uživatel portálu Reddit navrhl, že italská oblast Moulise s populací 300 tisíc obyvatel je dobrým příkladem apeninského humoru. V brazilském segmentu sítě byla dlouho populární teorie o zapomenutém státu Acre, ve kterém údajně stále žijí dinosauři. 

Ukázalo se, že virtuální země a regiony jsou jedním z nejstarších memů v dějinách internetu. V roce 1993 němečtí uživatelé onlinových fór Usenet zpochybnili existenci města Biefeld. Podle nich se jednalo o fikci, kterou vymysleli CIA, Mosad či mimozemšťané.