Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro Sputnik okomentoval prohlášení amerického lídra Donalda Trumpa o plánech na jeho likvidaci a poznamenal, že vražda je po desetiletí způsobem počínání USA. (Foto: Wikimedia)

Trump dříve přiznal, že zvažoval variantu odstranění Asada, ale rozmluvil mu to James Mattis, tehdejší ministr obrany USA.

„Vraždy jsou americkým způsobem, modus operandi (pozn. typický styl a postup nějaké činnosti), dělají to stále po desetiletí. Všude. Ve všech koutech světa. Není na tom nic nového. Proto si musíme pamatovat, že podobné plány vždy z různých příčin existovaly. Také v situaci konfliktu v Sýrii musíme od Američanů očekávat něco podobného,“ řekl syrský prezident.

Asad připomněl, že Američané protizákonně okupovali Sýrii a poskytují podporu teroristům.

Řekl, že „nic nezastaví Washington před podobnými krutými činy a útoky, když v mezinárodních vztazích nebude vytvořena rovnováha, při které se USA nebudou moci vyhnout odpovědnosti za své zločiny“.

„V opačném případě bude toto chování rodit stále další zločiny podobného druhu v různých regionech, nic je nezastaví,“ zdůraznil syrský prezident.
Syrské ministerstvo zahraničí dříve prohlásilo, že oficiální přiznání prezidenta Donalda Trumpa ze záměru zneškodnit Asada potvrzuje kriminální činnost USA, které se „uchylují ke stejným způsobům jako teroristické organizace: vraždy, likvidace navzdory všem mezinárodním pravidlům a principům kvůli vlastním zájmům v regionu.“