Americká společnost Apple oficiálně potvrdila, že vloží do přístrojů s iOS a iPad systém, který bude prohlížet obsah fotografií. To má napomoci boji proti dětské pornografii. (Foto: Flickr)

Na systémové úrovni bude nová aplikace pro kryptografii. Technologie umožní nacházet zakázané materiály na iCloud Photos, které obsahují sexuální násilí na dětech.

Pokud bude takový obsah nalezen, Apple o tom bude informovat policii. Kromě fotografií bude iOS sledovat i obsahy zpráv.

Pomocí umělé inteligence bude systém varovat děti a jejich rodiče ohledně odesílání a přijímání zpráv se sexuálním obsahem, a to včetně odkazů.

Hlasový pomocník Siri a vyhledávač zasáhnou, pokud uživatel začne vyhledávat témata, která jsou spojená s materiály o sexuálním násilí na dětech. Systém uživateli sdělí, že zájem o dané téma je škodlivý či nebezpečný.

Tyto funkce začnou na mobilních zařízeních Apple fungovat poté, co dojde k obnově systému na iOS 15, to znamená od podzimu roku 2021.

Výše zmíněná preventivní cenzura začne fungovat zatím jen v USA, společnost se ale chystá tuhle taktiku rozšiřovat i na další regiony.

Zdroj: independent.co.uk