„Myslel jsem, že dostaneme televizi. Pravdou ale je, že televize dostala nás.“ – Dick Goodwin, Quiz Show

Když letos Mark Zuckerberg předstoupil na Capitoll Hill před Kongres, tak jsem věděl, že Facebook je v hrozných potížích.

Naoko tam byl proto, aby se nám omluvil za to, jak Facebook přistupoval k datům svých zákazníků, tj. s tak povýšeneckou přezíravostí.

Ve skutečnosti tam ale byl proto, aby vysvětlil, jak se všechno tak hrozně zvrtlo.

Facebook byl vymyšlen k tomu, aby fungoval jako vynucovatel sociálních norem protlačovaných politickým a korporátním establishmentem.

Vybudován byl pomocí desetiletí se táhnoucího přístupu k volným bezúročným penězům od Wall Streetu, aby mohl investovat do technologií a vytvářet vrstvu sociální kontroly, které se budete dobrovolně podrobovat.

FED ale s těmi pozvánkami na peníze ucukl a Wall Street hned zpeněžil skoro všechny vsázky, co v tom měl, a nechal ty „myšlení postrádající“ trouby z řad malo-investorů, aby si vyžrali ztrátu.

Facebook spolu s Twitterem a Googlem byli najati skutečnými mocenskými handlíři, jako dodavatelé, co spletou síť platforem cenzury, čímž se obejde 1. ústavní dodatek, protože oni jsou ‚soukromé‘ společnosti, a se svým majetkem si tedy mohou dělat, co se jim zachce.

Ať máte rádi Alexe Jonese, nebo ho nenávidíte, tak ten na Facebook přinesl spoustu provozu. Takového provozu, jaký ta společnost zjevně nechtěla.
On lidi jako Alex Jones nepotřeboval…

Ale stejně toužil po vašich datech.

Stejně jako zpracovatelé plateb Stripe, PayPal a VISA, což jsou všechno soukromé společnosti, které vás mohou vykopnout ze své platformy a odepřít vám možnost podnikat a vydělávat si na živobytí, protože nejste dostatečně ‚uvědomělí‘.

Blockchainy s kryptoměnami to v budoucnu napraví, ale teď ještě je to přinejmenším dost ošidné. Lidé jako já jsou velice zranitelní, když tyto lidi naštvou.

Ale moc jsem se minulý podzim těšil, když jsem svým předplatitelům říkal, okamžik Facebook Peak, kdy to s ním začne jít s kopce, přijde už dost brzy.

Proč?

Protože jsou to všechno falešné interakce s čím dál více falešnými osobnostmi, které si musíme budovat, jinak nás seřve někdo, kdy hledá draka, kterého potřebuje zabít, aby vnesl smysl do svého jinak smysl postrádajícího života.

A těmi lidmi jsou občas naši nejlepší přátelé.

Facebook byl vybudován na falešném předpokladu, že chceme být v kontaktu se všemi lidmi, co jsme kdy ZA CELÝ ŽIVOT střetli. Jenže ne, to nijak nechceme. Jak to řekl T. S. Elion, „všichni si chystáme tvář, abychom se sešli s těmi tvářemi, s nimiž se scházíme.“

A pak jednou, když růže kvetou už jen mimo ten digitální záhon, když se to sociální prostředí zvrhne na toxické, copak na tom Facebooku ještě zbude?“

Videa s kočičkami. Huskyové hádající se se svými vlastníky (moji osobní favorité) a kulinářská pornografie.

Takže pro mě to žádný šok nebyl, když se Facebooku nakonec v druhém kvartále zhroutila ziskovost.

Ovšem šok to byl obrovitý.

A to vedlo k 20% propadu akcií během jedné chvilky.

Ale největší škoda byla napáchána už v prvním kvartálu, když byla rozdrcena věrohodnost Facebooku.

Většina lidí nechce věřit na ‚konspirační teorie‘. Jejich výchozí pozice je, že se přidají k postojům nějaké osobnosti nebo skupiny a své chování pověsí na ně.

A proto musel Zuckerberg předstoupit před Kongres a vypadat jako o něco škrobenější verze komandera Data ze Star Treku, neboť milionům lidí už konečně došlo, co se to děje.

Svoji mluvu těla můžete předstírat velice dlouho. Mark Zuckerberg není psychopat, je to jen zvrhlý šíleně za svým jdoucí fracek, zavlečený do své role přehnaně nafouknutým pocitem vlastní důležitost.

Krátce řečeno, je to hrozný lhář.

A proto je Facebook tam, kde je.

A proto, odhaduji, že se ty akcie během tohoto týden budou ještě propadat, a jejich cílový střednědobý výhled je u 150 $.

Proces vysát z něj, co se dá, a pak zahodit s Facebookem Wall Street začal už se začátkem roku.

Oni ta čísla viděli už tehdy, ten graf to předpovídal sloupeček za sloupečkem.

Skoro bych se uchýlil k tvrzení, že v okamžiku, kdy vytáhli lumpárny Cambridge Analytica, tak to byla chvíle, kdy ho už předhodili lvům.

On si z toho prozatím ale vyškrábl zlatý padáček za 3,5 miliardy $, když po tom slyšení před Kongresem rozprodal skoro všechny akcie.

A abyste získali představu, jako moc mu na jeho společnosti záleží, tak nechal Facebook, aby od něj zpětně vykoupil akcie za 3,2 $, než se propadly o 20% v tržní hodnotě.

To je učebnicový příklad nekalého kšeftu zasvěcence ve střetu zájmů – tzv. insider-trading. Když veřejně rozprodával akcie za miliardy, zatímco své akcie si nechával vykupovat zpětně za peníze společnosti, aby on o to více vydělal a zbývající akcionáři o to více prodělali, když to od něj společnost kupovala za cenu, o které věděl, že se brzy zhroutí?

To je ryzí podlost. Řekl jsem vám, že Zuckerberg byl hrozný lhář.

To jen ta obvinění proti Facebooku posiluje.

A to ani nechtějte, abych začínal s tím, jak hrozné je to s Twitterem!

*  *  *

Projděte si tento týden graf Facebooku spolu s grafy zlata a bitcoinů v Tržní zprávě pro předplatitele s 15 minutami zpráv a technických analýz, jaký vydávám každou středu a neděli: Klikněte sem a přidejte se k Patreon budete tyto Zprávy o trzích dostávat za jen 4 $ měsíčně.

Zdroj: zerohedge.com