Hackerská skupina Anonymous zveřejnila další dokumenty o činnosti britského analytického střediska Integrity Iniciative. Z dokumentů vyplývá, že středisko financuje jistý Ústav státního řízení pod vedením Christophera Donnellyho. Hackeři zveřejnili na webu jeho pas a životopis, a také údaje o jeho stycích s Ministerstvem obrany Velké Británie.

Podle těchto dokumentů v roce 2014 přišel Donnelly s řadou návrhů britským úřadům v souvislosti se situací na Krymu. Plánoval mimo jiné zaminovat Sevastopolský záliv, obklíčit poloostrov vojsky, a také zničit letadla, která zůstávala na Krymu „na znamení toho, že to myslíme vážně". Po zveřejnění zprávy část dokumentů, na něž se odvolávají členové skupiny ve svém vyšetřování, byla vymazána.

Hackeři rovněž tvrdí, že Donnelly byl iniciátorem vyšetřování „ruského zasahování" do referenda o nezávislosti Katalánska. Pozval členy španělské pobočky Integrity Iniciative jako svědky. Podle informací skupiny za to dostal peníze od Ministerstva zahraničních věcí Velké Británie. „Britská rozvědka platila svým agentům za falešné důkazy zasahování Ruska do katalánského referenda, a pak jim rozkázala, aby lhali v parlamentu s cílem přesvědčit jeho členy, aby podnikli protiruské kroky," píšou hackeři.

Členové skupiny Anonymous zveřejnili jen část dokumentů spojených s činností Christophera Donnellyho. Pohrozili, že nepřinese-li britské vyšetřování činnosti Integrity Iniciative žádné výsledky, zveřejní další důkazy toho, že Donnelly úzce spolupracuje s britskými tajnými službami a využívá svého postavení k tomu, aby ovlivňoval politiku země.

23. listopadu Anonymous poprvé zveřejnili dokumenty Integrity Iniciative, které obsahují mimo jiné instrukce pro boj s ruskou propagandou a příklady dezinformace ze strany Moskvy. Hackeři tvrdí, že tento projekt financuje britská vláda, a že působí hned v několika zemích, mimo jiné v Německu, Francii a Španělsku.

Zdroj:  cyberguerrilla.org