Pokud spolupráce není pro zemi prioritou, pak celý svět bude zatažen do kruhu násilí a konfliktů, řekla známá filmová herečka Angelina Jolie ve svém projevu v OSN. (Foto: Youtube)

Angelina Jolie kromě herectví dlouhodobě spolupracuje s OSN jako vyslankyně dobré vůle pro uprchlíky. Ve svém pátečním poselství v OSN se podle portálu Die Welt hollywoodská hvězda jednoznačně distancovala od Donalda Trumpa a řekla, že Spojené státy by se aktivněji měly zapojit do světových událostí.

Herečka poznamenala, že je patriotkou Spojených státu a že věří v Ameriku, která je součástí mezinárodního společenství. Jak připomíná Die Welt, pod vedením prezidenta Trumpa jsou USA méně zapojeny do práce s Organizací spojených národů, protože současný americký prezident se drží linie nacionalismu a individualismu.

Podle Jolie se země musí prioritně řídit otázkou spolupráce, nebo bude celý svět zapleten do bludného kruhu násilí a konfliktů. Kromě toho uvedla, že ženy nejvíce trpí těmito konflikty:

„Ženy představují polovinu všech uprchlíků, stávají se oběťmi znásilnění a jiných sexuálních zločinů.“

V OSN si herečka také promluvila s německým ministrem zahraničí Heiko Maasem, píše portál. Šéf německého ministerstva zahraničí ocenil kampaň proti sexuálnímu násilí v konfliktních zónách, jehož spoluzakladatelem je Angelina Jolie.