Během několika posledních dnů Spojené státy zintenzivnily své nálety v Afghánistánu proti radikálním militantům Talibanu, informoval o tom The Washington Post. (Foto: Flickr)

S odvoláním na dva nejmenované americké představitele bylo v článku informováno, že nejméně čtyři letecké útoky byly provedeny ve středu a ve čtvrtek. Tyto bombové útoky byly provedeny mimo jiné v provincii Kandahár, která je baštou Talibanu.

Podle dvou zdrojů deníku byly nálety prováděny na žádost afghánských bezpečnostních sil, buď s cílem jejich podpory při střetech s Talibanem, nebo za účelem zničení zbraní, které se dostaly do rukou ozbrojenců, včetně dělostřelectva , jakož i vybavení, včetně vozidel a dalšího majetku.

S odvoláním na mluvčího afghánských ozbrojených sil píše WSJ, že se jedná o významné rozšíření amerických operací proti Talibanu ve srovnání s posledními měsíci.

Článek také cituje prohlášení oficiálního zástupce hnutí Taliban Zabihullah Mujahid, který popsal, co se děje, jako porušení dohod mezi Spojenými státy a Talibanem, což ponese „negativní důsledky“.

Zdroj: eadaily.com