V sobotu se na internetu objevily fotografie Američanky, která hrdě pózuje při zastřelené žirafě v Jihoafrické republice. A to bez špetky lítosti či úcty.

Její neskrývanou radost by však velmi rychle měla vystřídat hanba, protože se stala terčem kritiky na sociálních sítích, a také se stala trnem v oku místních médií. Africa Digest tuto ženu popsalo, jak bílou americkou divošku, ​​která je částečně neandrtálcem. Také zmínili, že její vlastní jméno zní Tess Thompson Telly.

Na příspěvek od Africa Digest se velmi rychle spustila vlna pobouřených reakci.

„Pokud se naše vláda nedokáže postarat, ani jen o své občany, rozhodně se nepozastaví nad nějakým zvířetem. Pokud neuvidíme hodnotu toho, co máme, nikdy nebudeme schopni to ocenit,“ napsala ve svém příspěvku uživatele jménem Adhieu.

Po dobu deseti let, mezi lety 2004 až 2014 se přepravilo z Afriky až 1,7 milionům mrtvých trofejí. Z 200 tisíc trofejí, které se ročně přepraví, pochází 20 tisíc od ohrožených druhů. Nejčastější trofejí je medvěd baribal známý také jako medvěd černý, na druhém místě je zebra a na třetím leopard. Jeden z uživatelů se však pozastavil na zcela jinou skutečností.

To byl přístup portálu Africa Digest, který se zaměřil na to, že Američanka byla běloška a přirovnali ji k neandrtálci.

„Musím se zeptat, kdo má být tento neandrtálec? Proč hledáte spojitost mezi její barvou pleti či národností? Zapomněli jste zvážit to, kolik nosorožců a slonů v Africe umírá, kvůli černošským pytlákům? Nestačí napsat, že šlo o americkou divoška? Nebo je Africa Digest jen banda rasistů?“

Zdroj:  unilad.co.uk