Britský ministr pro bezpečnost Ben Wallace uvedl, že militanti mezinárodní teroristické organizace Al–Káida (teroristická organizace zakázaná v Rusku) vyvíjejí technologie k sestřelování osobních letadel, uvádí Times. (Foto: Wikipedia)

Wallace  uvedl, že Al-Káida (teroristická organizace zakázaná v Rusku) představuje rostoucí hrozbu, která „maří sen" britským ministrům. Podle zpravodajských údajů mohou technologie pro sestřelování letadel zahrnovat miniaturní bomby a drony naplněné výbušninami.

Zdroje v bezpečnostních službách uvedly, že při vyšetřování v Británii byly nalezeny náčrty dronů pro dodávku bomb.

„Hrozba pro letectví je skutečná… Al-Káida se oživuje, reorganizuje, rozvíjí stále více myšlenek ve směru Evropy, seznámili se s novými metodami a stále se snaží utočit na letadla," řekl ministr.

Podle Wallace investovali ministři ve společný výzkumný program ministerstva vnitra a ministerstva dopravy 25 milionů liber „na to, jak chránit naše letadla před novými chemickými činidly, různými metodami podrývání bezpečnosti a vnitřními hrozbami".

Noviny informují, že zpravodajské agentury Británie se obávají, že rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o stažení vojsk ze Sýrie vytvoří bezpečné pásmo pro útoky militantů. Je třeba poznamenat, že vedení země se dozvědělo o rozhodnutí Trumpa z jeho Twitteru.

Ve čtvrtek večer byly všechny lety na londýnském letišti Gatwick pozastaveny kvůli informacím o dvou dronech. Práce letiště byla pozastavena déle než jeden den a obnovena až v pátek ráno. Situace při zrušení letů postihla více než 100 tisíc lidí. Podle policie anglického kraje Sussex nebyl incident s letouny spojen s terorismem.

Zdroj:  9news.com.au