Uvedení ruského protivzdušného raketového komplexu S-500 do sériové výroby bude významnou událostí pro Rusko i jeho vojenské partnery, uvádí Military Watch Magazine.

Zatím k zajištění protiraketové obrany stačí Moskvě již fungující systém S-400, S-300V a A-135, ale k odražení nového nebezpečí je zapotřebí modernizace arsenálu PRO. Proto dovést projekt S-500 do konce je pro Rusko úkolem strategické důležitosti, neboť západní země více vsadily na projekt nadzvukových a mezikontinentálních balistických raket, uvádí se v článku.

V této souvislosti bude S-500 aktivem nedozírné hodnoty. Systém by měl být první základnou na světě, schopnou odrážet útoky nadzvukových raket," zdůrazňuje portál.

S-500 patří k nové generaci protivzdušných raketových systémů země-vzduch. Je to univerzální komplex dalekého dosahu a výškového zachycování se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany, který dokáže zachycovat balistické rakety.

Podle informací z veřejných zdrojů má S-500 akční rádius 600 km a bude schopen odhalit a současně zasáhnout až deset balistických nadzvukových cílů, letících rychlostí až sedm kilometrů za sekundu.

Zdroj:  militarywatchmagazine.com