Nová zpráva od vůdčí dohlížející skupiny identifikovala rok 2016 jako „zatím nejhorší“ rok křesťanských perzekucí od té doby, kdy to tato organizace před 25 lety začala monitorovat. Tato zpráva, kterou každoročně vytváří Open Doors USA, zjistila, že perzekuce křesťanů globálně narůstají už třetí rok v řadě, čímž dosáhly „bezprecedentní úrovně“ mj. i v zemích Jižní a Jihovýchodní Asie.


„Křesťané jsou po celém světě nadále kvůli své víře ohroženi vězením, ztrátou domova a majetku, mučením, řezáním hlav, znásilňováním i zabíjení,“ uvádí tato zpráva.

Seznam dohledu nad světem (WWL) zahrnuje 50 zemí celého světa, kde jsou perzekuce křesťanů nejkrutější.

Za 25 let vedení letopisů o politických a sociálních restrikcích na náboženskou svobodu, kterou křesťané celého světa trpí, identifikovali výzkumníci Open Doors rok 2016 jako „zatím nejhorší rok.“

Tato zpráva podporuje předchozí studii od v Turíně sídlícího Centra pro studia nových náboženství (CESNUR), která zjišťuje, že během roku 2016 bylo pro svou víru po celém světě zabito asi 90 000 křesťanů.

Ředitel CESNUR a vedoucí této studie Dr. Massimo Introvigne řekl Breitbart New, že křesťané jsou „tou nejpronásledovanější náboženskou skupinou světa“ a že počty lidí tím postižených jsou ohromující.

Hlavním tahounem perzekucí křesťanů ve světě zůstává islámský extremismus odpovědný za rozpoutání útlaku a konfliktů v 35 z 50 zemí na seznamu v roce 2017. Navíc devět z vrcholných deseti zemí, kde křesťané trpí „extrémní perzekucí“ má populaci nejméně z 50% muslimskou.

„Islámský útlak zůstává nejběžnější příčinou tlaku proti křesťanům,“ uvádí tato zpráva, „a ten prudce narůstá v Africe, kde je pro svou křesťanskou víru zabito více lidí než kdekoliv jinde ve světě.“