Ve středu Richard Silverstein, který se specializuje na reportáže o stavu izraelské národní bezpečnosti, vystavil uniklý dokument odhalující podrobnosti izraelského plánu útoku na Irán. „Během několika posledních dnů jsem obdržel izraelský instruktážní dokument načrtávající izraelské válečné plány proti Iránu. Tento dokument mi předal vysoce postavený izraelský zdroj, který jej dostal od důstojníka IDF,“ píše Silverstein. „Důvodem, proč to pro mě vyzradili, je záměr odhalit argumenty a plány ještě před dvouhlavým válečníkem Bibi-Barakem. Ani ten IDF, co to vyzradil, ani můj zdroj a ani téměř žádný vedoucí vojenský či zpravodajský důstojník tuhle válku nechce.“

Silverstein věří, že ten high-tech útok plánovaný proti Iránu „by se mohl zvrhnout do vleklého, krvavého konfliktu bližšího devítiletí Iránsko-irácké válce“, než být něčím na způsob krátkodobé invazní operace proti Iráku vyhlášené za úspěšnou Bushovým chvastounským „mission accomplished“ načmáraným na palubě USS Lincoln.

Munice s uhlíkovými vlákny pošle Irán zpět do 19. století

Z tohoto dokumentu:

Izraelský útok bude zahájen koordinovanými údery včetně bezprecedentního kybernetického útoku, který úplně paralyzuje iránský režim a jeho schopnost vědět, co se děje uvnitř jeho hranic. Internet, telefony, rádia a televize, komunikační satelity a kabely z optických vláken vedoucí od kritických instalací – včetně podzemních raket umístěných v Chorrámabádu a Isfahánu – budou zbaveny funkčnosti. Elektrická síť po celém Iránu bude paralyzována a transformační stanice utrpí těžké škody od munice s uhlíkovými vlákny, které jsou slabší než lidský vlas a způsobují elektrické zkraty, jejichž oprava vyžaduje jejich úplně odstranění. To by byla Sisyfovská práce osvětlovaná clusterovou municí, kterou budou shazovat po určité prodlevě a část jí bude aktivována na dálku pomocí satelitních signálů.

Z Izraele bude na Irán vystřelena salva desítek balistických střel. Balistické střely s 300 km dosahem budou vystřeleny z izraelských ponorek v blízkosti Perského zálivu. Tyto střely nebudou vyzbrojeny nekonvenčními bojovými hlavicemi, nýbrž vysoce explozivními náložemi vybavenými posílenou špičkou konstruovanou speciálně k pronikání do zodolněných cílů.

Tyto střely udeří proti svým cílům – některé explodují nad zemí, jako ty, co udeří na jaderný reaktor v Araku – který má produkovat plutonium a tritium – a nad blízkou výrobnou těžké vody; zařízení na výrobu jaderného paliva v Isfahánu a zařízení k obohacování hexafluoridu uranu. Další explodují až pod zemí, jako v zařízení Fordo.

Salvy stovek křižujících střel rozbijí velitelské a řídící systémy, výzkumné a vývojové kapacity a bydliště vedoucího personálu z aparátu vývoje jaderných a raketových zařízení. Zpravodajství shromažďovaného už roky bude využito k tomu, že odborný a velitelský personál bude na tomto poli naprosto dezorientován.

Po první vlně útoků, která bude načasována se sekundovou přesností, nad Iránem proletí radarový satelit „Blue and White“, jehož systémy umožňují provést vyhodnocení úrovně škod zasazených různým cílům. Teprve poté, až se rychle rozšifrují satelitní data, budou tyto informace přímo přeneseny do bojových letadel, která budou právě skrytě pronikat do Iránu. Letouny IAF budou vyzbrojeny zařízeními elektronického boje před tím širší veřejnosti neznámými, která nebyla dosud odhalena ani našim spojencům v USA. Tahle zařízení učiní izraelské letouny neviditelnými. Tyto izraelské bojové letouny, které se zúčastní útoku, zničí krátký seznam cílů, u kterých bude zapotřebí dorážející útok.

Mezi cíly schválenými pro tento útok budou – sila balistických střel Shihab 3 a Sejil, skladovací nádrže chemických složek raketového paliva, průmyslové kapacity k výrobě řídících systémů raket, továrny na výrobu centrifug a další.

Další spekulovali i to tom, že Izrael vyvolá elektromagnetický impuls, který Irán pošle zpět do doby kamenné. „Rozhodne-li se Izrael k odpálení jedné ze svých střel Jericho III, tak jediná jaderná bojová hlavice ve velké výšce nad severem středního Iránu vyvolá elektromagnetický puls, aniž by to mělo tlakový či radioaktivní účinek na povrchu,“ píše Joe Tuzara pro Arutz Sheva, utra religiózní sionistickou mediální síť.

Tohle bude provázáno s kybernetickými útoky, takže Iránci ani nebudou vědět, co se děje, kromě masivního rozpadu elektrické rozvodné sítě a kolapsu produkce ropných rafinérií a dopravy. Zásoby potravin se vyčerpají a komunikace nebude z větší části možná, což povede k ekonomickému kolapsu. Podobně i centrifugy k obohacování uranu ve Fordo, v Natanzu a široce roztroušené i jinde se zastaví na desítky let.

Iránská reakce na útok elektromagnetickým impulsem bude marná a směšně tragická. Než elitní jednotky Qods stihnou zaminovat Hormuzskou úžinu a uvrhnout ropné rafinérie arabských států v Zálivu do zkázy, jakož i US Pátou flotilu a US vojenská zařízení, iránský administrativně-průmyslově-vojenský komplex bude mít svou infrastrukturu už v troskách, aniž by to režim vládnoucího duchovenstva vůbec věděl.

Takovéto chmurné scénáře se predikují na bázi fikce, že Irán má jaderný program a plány na jaderný úder na Izrael při první možné příležitosti. Četné zpravodajské agentury (včetně izraelského zpravodajství) i analytiků ve Spojených státech i mimo ně dospěli k závěru, že Irán nemá aktivní jaderný program a je přinejlepším roky od možnosti jej rozvíjet.

„Spojené státy, evropští spojenci a i Izrael se obecně shodli na třech věcech ohledně iránského jaderného programu: Teherán nemá bombu, neučinil rozhodnutí ji stavět a je pravděpodobně roky daleko od toho, aby mohl mít nasazené jaderné hlavice,“ hlásil v březnu Reuters.

Je-li tomu tak, proč Izrael a Spojené státy tak baží po útoku na Irán? Ze stejných důvodů, proč Spojené státy dvakrát zaútočily na Irák – nikoliv proto, aby zažehnaly hrozbu Saddáma Hussaina a jeho jaderných zbraní a zbraní hromadného ničení – hrozby jen groteskně vyfabrikované houfy neokonů – ale proto, aby naprosto zničili iránské civilní infrastruktury a uvrhli tuto zemi do zaostalosti třetího světa, aby nebyla schopna překážet izraelské hegemonii nebo být opozicí vůči rekonstrukci tohoto regionu v režii Spojených států.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>