Posledních 35 let Project Censored publikuje roční výběr 25 nejvíce cenzurovaných příběhů v USA. Přinášíme horní příčku TOP deseti nejvíce cenzurovaných příběhů v USA v českém znění. Tomuto projektu byla také zamítnuta publikace pravdy o událostech 9/11. Inter Press Service nejprve uzavřel smlouvu s Peterem Phillipsem a Mickey Huffem o publikaci, ale vzápětí ji zrušil a navždy s nimi přerušil kontakty. Profesor historie na Kalifornské univerzitě Diablo Valley, Mickey Huff vysvětlil, že proces výběru cenzurovaných příběhů začíná s návrhy čtenářů.

Výbor studentů z více než 30 vysokých škol z celého světa zkoumá předmět mediálního zájmu pomocí různých databází. Pokud je materiál nedostatečně „osvětlen“, studenti ověřují fakta v článku a konzultují je s odborníky. Po kontrole článku je porota týmu rozděluje a třídí, poté vypočítávají celkový výsledek.

Příloha k 25 nejvíce cenzurovaným příběhům za rok zahrnuje také výběr několika témat souvisejících s cenzurou.

TOP 10 pro rok 2012:

1. Sebevraždy vojáků USA v roce 2010 přesáhly bojové ztráty.
Cord Jefferson o tom napsal článek 27.ledna 2011 v islandském Good Magazine.

2. Armáda smyšlených osob pro šíření propagandy.
Dva weby uveřejnily tento příběh 22. února 2001. Darlene Storm z Computer World a Steven Webster z Raw Story. V březnu reportéři Guardian Nick Fielding a Ian Cobain rovněž publikovali tento příběh.

3. Mimosoudní Obamův „černý seznam“.
Sankcionovaná zabíjení vládou mimo zákon, které více odpovídají diktatuře. Tento materiál, o kterém se příliš nemluvilo byl osvětlen Glennem Greenwaldem pro deník Salon a Williamem Fisherem pro IPS. Původně s názvem „Smrt pomocí bezpilotních letadel: černý seznam CIA je vraždou“. IPS později změnil název článku na „Zabití na dálku, je to legální?“

4. Wall Street vytvořil potravinovou krizi.
24 března 2011, David Moberg napsal článek „Diet Hard: With a Vengeance“ pro In These Times, kde uvádí, že hlad není způsoben nedostatkem výroby, spekulace o potravinových surovinách spolu s příjmovou nerovností.

5. Společnosti řídicí vězeňskou správu sponzorují zákon proti nelegálnímu přistěhovalectví.
Peter Cervantes-Gautchi na AlterNet píše, že Wall Street těží z izolátorů pro imigranty.

6. Google provádí špionáž pro CIA a americkou armádu.
V lednu roku 2010, Eric Sommer napsal článek pro Pravda.ru „Hluboké spojení CIA a Google

7. Největší experiment americké armády a psychologu. Strach z války?
Nebojte se. V řadě článků z APA (Americká psychiatrická asociace) je popsán a podporován program „psychologické stability“, do kterého se kriticky opřely na Truthout Roy Eydelson, Mark Pilisyuk a Steven Soldz

8. Pravda o jaderné energii.
Svaz zaujatých vědců zveřejnil zprávu, která uvádí 14 jaderných událostí, které se staly v USA v roce 2010. Další článek v této kategorii je práce Jeffa Goodella pro Rolling Stones s názvem „Americká jaderná noční můra„.

9. Chemtrails (stopy chemického znečištění na obloze)
Atmosférické geoinženýrství: Manipulace s počasím, Contrails a Chemtrails (10. července 2010).

10. Statistická manipulace s mírou nezaměstnanosti.
V Information Clearing House, Greg Hunter uvádí, že místo 9 procent, je úroveň reálné nezaměstnanosti v USA větší než 22 procent.

Zdroj: thepeoplesvoice.org

]]>