Francie vyslala své vojáky k syrské hranici s Jordánskem, reaguje tak na eskalaci zahraniční podpory povstalců proti vládě syrského prezidenta Bašára Asada. Francie oznámila, že její vojáci byli nasazeni na ,,pomoc uprchlíkům" v pohraniční oblasti. Ze zprávy rovněž vyplývá, že notoricky známá americká bezpečnostní firma Blackwater (nyní byla přejmenována na Xe) se údajně účastní výcviku bojovníků al-Káidy v Saúdské Arábii, Turecku a v příhraničních oblastech okolo Sýrie.

Nedávné vyjádření Françoise Hollanda:

Hollande je připraven zaplést se do druhého konfliktu a poslat vojska do Sýrie. Ve vysílání radiostanice Europe-1 Holladne prohlásil, že „pokud podobná operace bude schválena OSN, my se jí zúčastníme“.

Velký oddíl válečných lodí Velké Británie a Francie pluje k syrským břehům

Velká Británie a Francie pošlou v nejbližší době k břehům Sýrie mohutné seskupení vojensko-námořních sil. Jak oznámila západní masmédia s odvoláním na britský vojenský rezort, zúčastní se válečné lodě cvičení ve východním Středomoří, jejichž cílem je nacvičování výsadkových operací. Svá pobřeží jim daly k dispozici Itálie, Albánie a Turecko.

Velká Británie pošle vrtulníkovou loď Illustrious, velkou výsadkovou loď Bulwark s 400 námořními pěšáky na palubě, torpédoborec, fregatu a ponorku. Francie posílí letadlovou loď Charles de Gaulle.

Těchto lodí se může použít také k eskrtování civilních lodí při eventuální evakuaci zahraničních občanů ze Sýrie.

Zdroje: presstv.ir, czech.ruvr.ru

]]>