V pořadí 19. Mezinárodní konference o AIDS ve Washingtonu měla skutečně specifický nádech. Vystoupil na ní pacient, který tvrdí, že se díky transplantaci kostní dřeně vyléčil z nemoci AIDS. Podle vlastních slov se cítí výborně a plánuje založení nové nadace, jejímž účelem je podpora výzkumu a hledání léku proti AIDS. Ozývají se však odborníci, kteří pochybují o jeho celkovém vyléčení z této zákeřné nemoci." Jsem živý důkaz, že můžeme najít lék proti AIDS. Ano, jsem vyléčen. Jsem HIV negativní, "řekl Timothy Ray Brown na konferenci.

Pacientovi přezdívají „Berlínský pacient“ poté, co mu lékaři vyměnili kostní dřeň, kterou dostal od HIV negativního muže.

Američan žijící v městě Seattle trpěl HIV a leukémií v letech 2007 a 2008 podstoupil dvě rizikové operace. Lékaři tvrdí, že 47-letý muž nemůže být vyléčen zcela, ale on je proti. Pro agenturu AFP se nechal slyšet, že recept na vyléčení se skládá ze dvou součástí – věda a víra.

„Záleží na tom, čemu chcete věřit. Lékařská věda nebo boží zásah. Řekl bych, že z obou káplo trochu.“ Brown apeluje na podporu výzkumníků usilujících o vynalezení univerzálního léku proti AIDS.

Upozornil, že Evropa nebo Čína investují do výzkumu mnohem více, než USA. Američan také prohlásil, že se setkal s množstvím vědců, kteří podporují jeho nadaci a přistupují k němu jako k rockové hvězdě.

Zdroj: huffingtonpost.com

]]>