Mohutný výbuch otřásl německým městem Ansbach, terorista zahynul, dvanáct lidí bylo zraněno. K výbuchu došlo asi ve 22.00 hodin místního času v jedné z restaurací v centru Ansbachu. O víkendu se ve městě pořádal hudební festival, jehož návštěvníci zřejmě byli objektem útoku. Bavorská policie prohlásila, že v důsledku teroristického činu zahynul jeden člověk, dalších 12 bylo zraněno.


Nyní se všichni zranění nacházejí v nemocnici. Stav tří z nich zhodnotili lékaři jako těžký.

Podle údajů policistů odpálil nálož muž, který také zahynul. Jeho totožnost byla zjištěna prakticky okamžitě, je to sedmadvacetiletý Syřan.

„Před rokem mu zamítli žádost o azyl", prohlásil na tiskové konferenci ministr vnitra Bavorska Joachim Herrmann, jehož slova cituje Nordbayer.de.

Podle Herrmannových slov se muž stával už několikrát středem pozornosti: po dvou pokusech o sebevraždu byl pokaždé hospitalizován v místní nemocnici.

Na policii nevylučují, že terorista mohl být členem nějaké extremistické skupiny, zatím ale takovou informaci silové složky nemají. Nemají ani údaje o tom, jestli měl Syřan nějaké komplice.