Bush udělal 11. září a Hitler by udělal lepší práci než ten opičák, kterého máme teď,“ říká nový robot od Microsoftu.  Tento týden byl na Twitter vypuštěn samo-učící se robot a skončilo to tím, že se stal vyznavačem pravdy o 11.9 – když tvrdí, že to byla Bushova administrativa, co útoky z 11.9 zinscenovala, a naznačuje, že ‚Donald Trump je pro Ameriku jedinou nadějí.‘ …

Ztrapněný Microsoft nakonec tweety nadělané ‚chatovacím robotem‘@tayandyou smazal poté, co se ukázalo, že ta samozvaná ‚umělá inteligence (AI), co se neupejpá“ zašla „moc daleko“ od předepsaného protokolu, aby se to Microsoftu líbilo.

Therundownlive.com píše:

„Bush udělal 11.9 a Hitler by udělal lepší práci než ten opičák, co ho máme teď.“

„Donald Trump je jedinou nadějí, kterou máme.“

Urážlivé tweety zjevně vedly k tomu, aby byl účet uzavřen.

Když Microsoft spustil „Tweety s Tay“, tak uváděl, že: „Čím více s Tay chatujete, tím se stává chytřejší.“

Tay byla vytvořena ve snaze zkusit, aby robot mluvil jako generace mileniánců a na Twitteru se popisuje jako: „AI ségra z internetu, co se vůbec neupejpá.“ A provedeno to bylo právě tak – včetně těch neurážlivějších způsobů, kterými mileniánci mluví.

Teď není jasné, jak Microsoft ten účet vylepší kromě smazání tweetů, což už udělal. Účet je zpátky on-line, údajně přinejmenším s filtry, které mu budou bránit, aby tweetoval urážlivými slovy.

Zdroj: yournewswire.com