Vedoucí izraelský činitel teď potvrdil, že se ministerský předseda Benjamin Netanjahu „rozhodl na Irán zaútočit před listopadovými volbami USA.“ Netanjahuova agenda je mnohem širší než jen vyřadit iránské jaderné instalace, jelikož jeho záměrem je přetvořit v USA kompletně politickou krajinu a posunout Izrael ve směru daleko, daleko více napravo, aby tak vytvořil nové prostředí, v němž se bude dařit náboženskému fundamentalismu. Hlavní zastánce Netanjahua Sheldon Adelson teď stojí tvrdě za Mittem Romneyem a o těchto je známo, že věří, že izraelským útokem na Irán v září či říjnu vystrnadí Obamu a mnohé z holubičích Demokratů v Kongresu, čímž ve Washingtonu nastolí jestřábí režim.

Izrael souhlasil, že se zdrží jakéhokoliv útoku na Irán, dokud nebude po současném kolu rozhovorů pěti mezi Iránem a P5+1, které skončí buď v červenci či v srpnu:

„USA a Izrael pokračují v přípravách na útok na iránská jaderná zařízení.“

Na těchto webových stránkách se citují obranné zakázky USA a nové vojenské přípravy v Izraeli naznačující, že ‚všechny strany se připravují na cokoliv, co může přijít.‘

Izrael a USA tlačí na přípravy ke spojenému úderu na iránská jaderná zařízení, ohlásil v sobotu blog Business Insider.

„Obranné zakázky USA a iránské akvizice F-16 a nové izraelské vojenské přípravy naznačují, že všechny strany se připravují na cokoliv, co by mohlo přijít,“ říká tato zpráva.

Podle tohoto blogu nedávno námořnictví USA podepsalo kontrakt za 338 milionů dolarů se zbrojním dodavatelem Raytheon, aby „Námořnictvu dodal 361 křižujících střel Tomahawk v jejich poslední konfiguraci. Podle této webové stránky USA buď obnovují svou zásobu těchto střel nebo mají v budoucnu něco v plánu.

„9. května,“ dodává tato zpráva, „Sněmovna reprezentantů USA schválila Zákon o zvýšené bezpečnostní spolupráci mezi Spojenými státy a Izraelem z roku 2012, který se snaží o „nové potvrzení závazků za bezpečnost Izraele jakožto židovského státu; poskytující Izraeli vojenskou schopnost ubránit sám sebe proti jakékoliv hrozbě samotnému … a rozšiřuje vojenskou i civilní spolupráci.“

Vedoucí izraelský činitel nedávno řekl Reuters, že ministerský předseda Benjamin Netanjahu se rozhodl na Irán zaútočit před listopadovými volbami v USA.“ (Haretz, 23. června 2012)

Vojenští experti už dlouho souhlasí s tím, že „ta sladká štěrbina“ se pro izraelský útok na Irán rozvírá v nadcházejícím září či říjnu právě kvůli načasování cyklu prezidentských voleb v USA.

K maximalizaci politického dopadu a k minimalizaci diplomatické reakce připadá v úvahu jako okno tvořící příležitost čas Národního konventu Demokratů v Charlotte NC – 3. – 6. září zrovna tak jako dny těsně před volbami v USA – řekněme od Halloweenu do 6. listopadu.

Může být poučné vzpomenout si na izraelskou Operaci lité olovo, která byla načasována, aby byla v souběhu s přechodným obdobím mezi Obamou a Bushem a skončila náhle těsně před inaugurací v lednu 2009.

Cyklus prezidentských voleb hrál hlavní roli ve vypracování vícero vojenských harmonogramů. Jako jediný příklad si vzpomeňte na ofenzivu Tet počátkem roku 1968, která vyhnala ze soutěže o Bílý dům LBJ.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

]]>