Antarktida je nejzáhadnějším světadílem naší planety a pod ledem ukrývá mnohá tajemství. Některá z nich se vědcům podařilo odhalit a podělit se o ně s námi. (Foto: Max Pixel)

První v historii fotografie obyvatel mořského dna Antarktidy

Tyto bytosti objevila antarktická bioložka, doktorka Susanne Lockhartová, na mořském dně v dosud neprozkoumané oblasti Antarktidy. Byl natočen několikahodinový videomateriál, který byl společně se zástupci flóry a fauny odeslán do laboratoře k dalšímu zkoumání. Doktorka Lockhartová uvedla, že získané údaje mají obrovský význam pro budoucnost Jižního oceánu: bude je možné využít k vytvoření chráněných mořských zón v této oblasti a ochránit křehké antarktické ekosystémy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Samples of marine life collected by a submarine outside the Antarctic Peninsula, at a depth of 200-600 meters and photographed against black velvet. Greenpeace is on a three-month expedition to the Antarctic to carry out scientific research, including seafloor submarine dives, to highlight the urgent need for the creation of a 1.8 million square kilometre Antarctic Ocean Sanctuary. Key findings from the footage and samples gathered from the submarine dives will be shared with the Antarctic Ocean Commission (CCAMLR) to establish localised protections as well as to strengthen this and other upcoming proposals for marine protection in the Antarctic. #protectantarctic #marinereserve #antarctic #greenpeace #antarctica #underwater #oceansanctuary

Příspěvek sdílený Christian Åslund (@christianaslund),