Více než 50 let po atentátu na Johna F. Kennedyho se vynořují nové důkazy o jeho vraždě. Americká tajná služba zatajovala některé důkazy v rámci vyšetřování vraždy amerického prezidenta J.F.Kennedyho. Za toto maření byl zodpovědný šéf CIA. Atentát na prvního muže USA tak vyvolává řadu otazníků i po více než 50 letech. Podle historika Davida Robargeho bývalý ředitel CIA John McCone zatajil některá fakta při vyšetřování. Informoval o tom italský portál politico.com.


John McCone přišel do CIA jako neznámý. Vzděláním inženýr techniky, nahradil slouholetého šéfa Allena Dullese na postu šéfa CIA v listopadu 1961, poté, co John F. Kennedy "vyhodil" Dullese po zpackané operaci CIA v Zátoce sviní s cílem svrhnout Fidela Castra. McCone měl prvořadý úkol: obnovit důvěru v CIA. Kennedy doufal, že jeho manažerské znalosti by mohly zabránit budoucímu debaklu CIA.

David Robarge o této skutečnosti napsal již v roce 2013 v interním časopise CIA. Tyto důkazy totiž vrhají nové světlo na skutečnosti, které se odehrály před atentátem.

Z oficiálního vyšetřování dosud vyplývalo, že Lee Harvey Oswald, který byl podezřelý z tohoto zločinu, jednal jako "vlk samotář".

Jenže skutečnost byla trochu jiná. Bývalý šéf tajné služby zatajil před vyšetřovací komisí – Warrenovou komisí, že CIA chtěla odstranit Fidela Castra i po neúspěchu v Zátoce sviní. Kvůli tomu se neštítila spolčit i s mafií.

Jelikož vyšetřovatelé neznali tuto skutečnost, tak se nikdy nezabývali možností, zda Oswald neměl nějaké komplice na Kubě nebo někde jinde, kteří by toužili po odplatě za pokus o svržení kubánského vůdce.

Jak dále napsal Robarge ve svém článku, McCone byl hned po atentátu přesvědčen, že za tímto činem nejsou žádné zahraniční konspirace, ve kterých by měly prsty kubánské nebo sovětské tajné služby.

Proto přikázal agentům CIA, aby Warrenově komisi poskytli jen "pasivní, reaktivní a selektivní" pomoc. Robarge se ve svých tvrzení opírá i o výpověď vysoce postaveného představitele CIA, který slyšel na vlastní uši, jak exšéf prohlásil, že plánuje celou záležitost s komisí vyřešit sám.

Závěr zprávy však úplně nenahrává obhájcům konspiračních teorií, protože autor nepíše o skutečných motivech McConeho důvodech. Historik připouští, že skutečným důvodem zatajování důkazů mohlo být nařízení nového prezidenta L. Johnsona.

Ten se totiž totiž chtěl vyhnout případnému veřejnému tlaku, který by mohl vzniknout na základě různých konspiračních teorii. Johnson se obával, aby někteří radikální Američané nedonutili jeho vládu k odvetným opatřením vůči domnělým pachatelům – tedy Kubě a Sovětskému svazu.

Další zjištění se týká samotného Oswalda. Toho CIA totiž sledovala od roku 1959, kdy požádal o sovětské občanství a vycestoval do SSSR. Po návratu do USA mu pravidelně sledovala poštu.

Pár týdnů před střelbou v Dallasu Oswald navštívili hlavní město Mexika. Tam se dokonce setkal s kubánskými a sovětskými špiony. Tato skutečnost však nikdy nebyla důkladně vyšetřena ani CIA, ani FBI.

Bývalý šéf vyšetřovatelů Warrenovy komise David Slawson poznamenal na základě nových zjištění, že ho vůbec nepřekvapují.

V neposlední řadě je zajímavé, že po atentátu bratr zavražděného prezidenta Robert Kennedy (v té době zastával funkci ministra spravedlnosti) velmi intenzivně komunikoval s ředitelem CIA.

Jeho rodina a přátelé po čase popsali, jak se do konce svého života obával, že za likvidací jeho bratra byl Fidel Castro. Právě Robert Kenedy byl zodpovědný za tajnou válku vůči kubánskému vůdci, kterou odstartovala nezdařená invaze v Zátoce sviní.

Podle portálu politico.com odhalení těchto skutečností naznačuje nový přístup tajných služeb. Ty se snaží vnést více světla do celého případu. Avšak i článek Robargeho zůstává zahalen rouškou tajemství, neboť byl zveřejněn s některými vyčerněnými pasážemi.

V oficiální verzi pro veřejnost jsou totiž vymazána některá jména, případně celé věty.

Poslední klíčový projev prezidenta Kennedyho krátce před smrtí

www.vedomi.cz – Časopis pro všechny, kteří chtějí být opravdu svobodní

Posted by AC24 on 30. červenec 2015

John Fitzgerald Kennedy (29. května 1917 – 22. listopadu 1963) byl 35. prezident USA (1961–1963). Je považován za ikonu amerického liberalismu. Jde o jediného prezidenta v historii USA, který se hlásil ke katolické církvi a poslední demokratický kandidát ze severních států, který byl zvolen prezidentem. Americká veřejnost jej považuje za jednoho z největších prezidentů, historikové jsou však opatrnější a mluví spíše o mírně nadprůměrném. Během jeho vlády, ukončené kulkou atentátníka, proběhla Invaze v Zátoce sviní, Karibská krize, byla vybudována Berlínská zeď a začaly první střety Války ve Vietnamu. Dále pokračovalo vesmírné soupeření mezi USA a SSSR a ve svém tažení pokračovalo v Evropě i v USA Hnutí za lidská práva.

Zdroj: pz.cz

[quote align="center" color="#999999"]

Ovládání lidského chování. Elektromagnetické a radiofrekvenční záření. Mikrovlny. O jaké experimenty jde a proč náš mozek není v bezpečí? Časopis Vědomí jako první médium na světě zveřejňuje výzkumy kryté státním tajemstvím. Tok říjnových informací pokračuje odkrýváním rodinné historie Rothschildů, jednoho z nejzámožnějších klanů na světě. Seriál Pansofie vás zase naučí obnovovat zdraví člověka jakožto energetické bytosti. Nové vydání Vědomí je k dispozici od 8. října u všech dobrých prodejců v Česku i na Slovensku.[/quote]