Spolková vláda SRN naplánovala platit měsíčně každému uprchlíkovi 670 eur, a také nabízet financování obydlí, oznámil Bloomberg. Jak se očekává, přicestuje letos do této země asi 800 tisíc uprchlíků. Kancléřka SRN Angela Merkelová prohlásila, že státní výdaje se mohou i nadále zvyšovat, přesáhne-li počet uprchlíků tyto odhady, oznámila RIA Novosti.


Asi 3,7 miliardy eur ze spolkových fondů bude dáno k dispozici spolkovým zemím a regionálním úřadům jako pomoc v překonání složité situace s proudem uprchlíků.

Tato opatření budou schválena 29. září a nabudou platnosti 1. listopadu po schválení parlamentem.

Merkelová prohlásila, že regiony mají nyní obrovské problémy, a proto mají spravedlivě rozdělit náklady se spolkovou vládou. Vyjádřila jistotu v tom, že cíl vlády — podporovat zbilancovaný rozpočet — nebude ohrožen.

Zdroj: sputniknews.com

[quote align="center" color="#999999"]

Jaké mocenské hry mají v oblibě rodinné klany novodobé historie? Co skrývají například Rothschildovi, jejichž finanční moc ovlivňuje dění napříč kontinenty? Kromě těchto otázek se zářijové číslo časopisu Vědomí zaměřilo i na jedinečný algoritmus popisující jakékoliv energie. Představí svým čtenářům pravidla fungování vesmíru, díky kterým je možné usnadnit si život. A v neposlední řadě poskytne informace o lucidním snění, prostřednictvím kterého jsme ve spánku schopni nalézt odpovědi nejen na své otázky. Ať už chcete měnit stav věcí vnitřních i vnějších, nebo požadujete tip na sedmý dostih v Belmontu, časopis Vědomí je vám k dispozici od 7. září.[/quote]