V asijských zemích se masážím chodidel věnuje mnohem větší pozornost, než u nás. Existují tam dokonce speciální salony, které se zabývají výhradně touto aktivitou. A dobře vědí, proč to dělají. Masáž chodidel totiž poskytuje vašemu tělu mnohé zdravotně přínosy. V tomto článku se dozvíte o všech pozitivních účincích, které vám dokáže poskytnout jediná dobře provedená masáž chodidel.


  • 1. Stimulace reflexních bodů odstraňuje úzkost a navozuje stav relaxace. Jeden z nejdůležitějších bodů na chodidle je bod pro solar plexus. Nachází se ve středu vrchní části chodidla. O solare plexu se říká, že je to jakoby takový sklad, ve kterém je nahromaděná veškerá energie, včetně energie stresu. Při zatlačení na něj se stres uvolní a tělo uklidní.
  • 2. Krev proudící tělem je zodpovědná za přenos kyslíku a živin do buněk. Krev na druhé straně zároveň odnáší z buněk odpadní látky a toxiny. Za přítomnosti stresu dochází k omezení průtoku krve v cévách. V tomto případě může být masáž chodidel velmi nápomocná, neboť odstraňuje stres a znovu obnovuje volnou cirkulaci krve.
  • 3. Homeostáza je stav, při kterém všechny tělesné systémy pracují ve vzájemném souladu zajišťujícím stav rovnováhy. Masáž chodidel napomáhá dosáhnout tento stav, z něhož pak vyplývá i celkové zlepšení zdravotního stavu.
  • 4. Masáž chodidel regeneruje tělo tím způsobem, že mu dodává více energie. Při ohmatávání a stlačování bodů dochází ke spojování různých elementů, čímž se v těle obnovuje optimální energetická úroveň. Podle teorie reflexologie dokáže masáž chodidel odstraňovat blokace zadržující energii. Ta pak může opět volně a nerušeně proudit tělem.
  • 5. Stimulace reflexních bodů na chodidle vytváří relaxaci, která následně nastartuje v organismu léčivé procesy. K tomuto výrazně přispívá i odstranění stresu zmíněné v prvním bodě. Pravidelná masáž chodidel tak nabízí ochranu před mnoha onemocněními, které jsou spojovány se stresem, jako jsou například: onemocnění nervové soustavy, deprese, nespavost, úzkost, chronická únava, podrážděnost, časté rýmy, chřipky či nachlazení, astma, cukrovka, rakovina, obezita, bolesti hlavy a trávicí problémy
  • 6. Když ji provedete na svém partnerovi, dokáže tato masáž vytvořit vhodné prostředí pro romantický večer. Doteky chodidel jsou smyslné, relaxační, pečující a láskyplné. Jde zkrátka o skvělý způsob, jak ukázat svému partnerovi, že vám na něm záleží.

[quote align="center" color="#999999"]

  • www.VEDOMI.cz
  • [/quote]

    Zdroj: livestrong.com