Společnost Google, která v USA zaměstnává přibližně 150 000 lidí, nařídila, aby všichni zaměstnanci, kteří přicházejí do styku s vládními dodavateli, byli plně očkováni, a to i v případě, že pracují z domova, přičemž všem ostatním zaměstnancům nařídila, aby svůj očkovací status nahlásili. (Foto: Flickr)

Nové opatření však narazilo na odpor uvnitř samotné společnosti, neboť zhruba 600 zaměstnanců podepsalo manifest, v němž požadují, aby Google „byl vstřícný ke všem Googlerům“ a tuto politiku zrušil, a zároveň vyzývají kolegy zaměstnance, aby se „zásadně postavili proti tomuto mandátu“.

Společnost Google stanovila pro zaměstnance termín 12. listopadu, kdy mohou požádat o výjimku z očkování, a od 10. ledna budou muset zaměstnanci pracovat v kanceláři tři dny v týdnu.

Stalo se tak poté, co prezident Joe Biden oznámil, že všechny americké společnosti se 100 a více zaměstnanci musí od 4. ledna 2022 vyžadovat, aby jejich zaměstnanci byli plně očkováni nebo pravidelně testováni na covid-19.

Autoři zaslali otevřený dopis s podtitulem „Respektujte uživatele“ Karen DeSalvo, ředitelce pro zdraví společnosti Google, uvádí se v dokumentu.

„Domnívám se, že mandát [generálního ředitele] Sundara k očkování je hluboce chybný,“ píše se v manifestu, který vedení manažerů označuje za „nátlakové“ a „antitezi inkluze“.

Generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai oznámil požadavek společnosti, aby zaměstnanci byli plně očkováni a mohli se vrátit osobně, v červenci na svém blogu. „Očkování je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak udržet sebe i naše komunity zdravé v nadcházejících měsících,“ napsal tehdy Pichai.

V manifestu trvá na tom, že tato politika „veřejně a možná i trapně odhaluje“ soukromá rozhodnutí zaměstnanců.

Zdroj: dailymail.co.uk