Vědci z Jižní Koreje použili magnetické pole k sebedestrukci rakovinových buněk. Tělo odstraní staré, vadné a infikované buňky skrze proces naprogramované buněčné smrti, neboli apoptózy. Během apoptózy rakovinová buňka reaguje na určité signály vysílané tělem tím, že se tříští. Imunní buňky pak tyto částečky pohlcují. Magnety pomáhají tento proces spouštět. Když však apoptóza selhá, rakovinové buňky se začnou nekontrolovatelně množit a vytvářet nádory.


MAGNETY APOPTÓZU ZAJIŠŤUJÍ

Profesor Jinwoo Cheon z univerzity Yonsei v Soulu spolu s jeho týmem provedl experiment na rakovinové střevní buňce právě za pomoci magnetického pole.

Připnuli železné nanočástice na protilátky, které se vážou k receptorům molekul na nádoru. Tyto molekuly se v blízkosti magnetického pole shluknou a vysílají tím sebedestrukční signál, a tím spouští apoptózu.

Během experimentu byl signál k apoptóze účinný a více jak polovina rakovinových buněk byla zničena. Ostatní buňky, které nebyly podrobeny experimentu, zůstaly neporušené a beze změny.

ODPOVĚĎ FARMACEUTICKÉHO PRŮMYSLU?

Při podobném pokusu vědci aplikovali stejnou metodu na dánio pruhované, sladkovodní rybu, které poté narostl obrovský ocas. Další studie probíhají.

[quote align="center" color="#999999"]

„Demonstrovali jsme tuto apoptózní signalizaci na rybu v laboratoři pomocí magnetů,“ říkají vědci. „Naše magnety mohou být použity na jakýkoli povrch membránových receptorů, které vykonávají buněčné funkce a shluknutí.“[/quote]

Studie by měla být publikována v deníku „Nature Materials“. Otázkou zůstává, jak se tato forma terapie, která zatím není pod „ochranou“ velkých farmaceutických firem, vyvine ve světě tradiční medicíny. Výrobci drog (doslova) vydělávají na opakujících se onemocněních a prášky na rakovinu se postupně ukazují jako horší než lepší, co se léčby nádorů týče.

Ale nehledě na jakoukoli potencionální alternativní léčbu bude farmaceutický průmysl veřejnosti stále podstrkovat jiná nebezpečná „řešení“. I přesto, že existuje spousta protirakovinových potravin jako např. kurkuma, zázvor, česnek, výtažek s listů papáji, borůvky a mnoho dalších, farmaceutické firmy a mainstreamová medicína je nikdy neuznají jako skutečně léčivé.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: belfasttelegraph.co.uk, huffingtonpost.co.uk