Schwarzenegger: Čas pro odrůdu akčních hrdinů… Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger dnes oznámil, že bude sloužit jako čestný předseda cenové nadace Sustainia Award spolu s komisařkou EU Connie Hedeggard, předsedou IPCC Dr. Rajendou K. Pachaurim a bývalou norskou ministerskou předsedkyní Gro Harlem Brundtland. Tyto ceny udělující nadace jsou součástí nové iniciativy pro rozvoj prvního realistického modelu trvale udržitelného (sustained) světa v roce 2020 – a vyhledává společnosti a osobnosti, které to mohou učinit reálným. Dokud neuvidíme a nepocítíme, co to vlastně ta trvale udržitelná společnost je, nebude se nám nikdy moci dařit přesvědčit tvůrce rozhodnutí, aby provedli nezbytné změny. Trvale udržitelná soukromá a veřejná řešení se musí rozpoznat a realizovat v patřičném měřítku – a potřebujeme uchopitelné představy o tom, jak to zlepší kvalitu života pro lidi a komunity po celém světě. – UN Global Compact


Do minantní sociální téma: S vládou po boku můžeme budovat novou lepší trvale udržitelnou planetu . (Dominantní sociální téma je u Daily Bell vždy  propagandistická teze, kterou se establishment snaží jako mem propašovat do povědomí manipulované veřejnosti.)

Analýza svobodného trhu: Arnold Schwarzenegger chce vládnout světu. Nejdříve byl nejlepší na světě v bodybuildingu a pak největší filmovou hvězdou. Poté byl „guvernátorem“ největší show na Zemi (Kalifornie) a teď se upsal jako „prezentátor“ cen pro ten ohromující zlověstný projekt Sustanie.

Schwarzenegger se předvádí jako karikatura, jako postavička z komiksů, parodicky předimenzovaný manekýn s barbarským akcentem. Z těchto důvodů nevypadá jako hrozba. Také byl velice úspěšný a lidé úspěšným promíjí.

Schwarzenegger ale zjevně celou dobu hrál hru s mocenskou elitou. V té době to nebylo tak dobře chápáno, ale Schwarzeneggerovy filmy z 90. let byly předzvěstí nárůstu policejního státu v Americe a po celém Západě. Že by to byla náhoda?

Ta hvězda věštícího plátna předváděla v četných filmech blízkou budoucnost plnou spousty těch „bezpečnostních“ technik, které se teď nasazují. Podívejme se jen na jeho nesmírně úspěšný film Terminátor nebo filmy jako „Total Recall“ z roku 1990.

To je jeden z důvodů, pro ty, co řídí Hollywood, aby se tak soustředili na zákony o copyrightu. Hollywoodské filmy se distribuují po celém světě. Bohatí i chudí lidé a bez ohledu na jazyk se koukají na ty samé frašky a zvolna při tom zrají, aby se na svět dívali stejně.

Mocenská elita využívá pro různá svá dominantní sociální témata to největší možné jeviště – a na strachem založené propagandě usiluje světovou populaci dokopat pod globální vládu.

Ta propaganda nám po svém líčí i potraviny, vodu a energii. Např. démonizací oxidu uhličitého zkouší mocenská elita u lidí vzbudit podezření i vůči jednomu ze dvou základních plynů kriticky důležitých pro život. Jací jsou, když ne ambiciózní a drze nevázaní?

OSN se zase jednou vynořuje jako hlavní motor mocenské elity provádějící závěrečný šturm směrem ke světové vládě. To je jeden z důvodů, proč nevidíme žádné schizma v mocenské elitě samotné, jako někteří. Ty cíle jsou zjevně harmonizovány na nejvyšší úrovni.

Když však člověk o tomto hrůzostrašném projektu čte, může žasnout nad tím, jak si vůdci OSN dávají záležet, aby se od něj distancovali. To je součástí širších operací psychologické války OSN k přesvědčení lidí, aby tu fašistickou mentalitu, kterou ztělesňuje současné vedení OSN, sdíleli s NGO (New Global Order – Nový globální řád) i s podniky velkými a malými, s politickými vůdci a samozřejmě s „dětmi“. Jinými slovy, OSN mluví za nás všechny.

Je to teď už součástí našeho života, stejně přirozenou jako dýchání. Jednoduše přijímáme to, že se vůdci těch 100 či 200 národů občas slezou na nóbl místech, kde za branami paláců podepíší ty naprosto nesmyslné dohody podporující věci „jako bezuhlíkovou zeměkouli“.

Rozradostněná ze své kontroly nad monopolem nadekretovaných peněz z centrálního bankovnictví po celém světě vrcholná elita těmito manipulacemi usiluje o vybudování světové vlády tak rychle, jak jen to jde. Proč ten spěch? No… máme sklon věřit, že sám internet a to, co nazýváme internetovou reformací, trhá ruce těchto dynastických rodin.

Jak ta internetová reformace samotná nabírá na síle a informuje lidi o způsobu, jak svět opravdu funguje, elita ztrácí svůj nejlepší nástroj, ty memy, které byla schopna u lidí vyvolávat přes kontrolu nad světovými médii.

Jak se ty jejich memy hroutí a nefungují, uchylují se elity k válce a drakonické legislativě, aby lidem vnutili svolnost s jejich vizí jediné, celosvětové „komunity“. OSN se po období zjevné pasivity znovu vynořila jako vůdčí nástroj k těmto represím.

OSN a její vrcholní představitelé jsou dnes najednou všude a pracují v „souhře“ s různými vládami, NGO a „celebritami“. Ta hra se Sustainií je jen jednou v rámci toho stejného a nese všechny znaky memu elity.

Je to, jako když uvádí nový film (možná to není náhoda). A k jejich hvězdám patří osoba, co už jednou byla největší světovou hollywoodskou hvězdou, a ztělesňuje obsazení rolí, k nimž patří vrcholné světové korporace i neziskovky a samozřejmě „vůdčí myslitelé“ světa.

Tiskové prohlášení OSN nám říká o této nové smělé iniciativě. (A jak opovrženíhodné jméno to je, jako ta první věc, co si někdo načmárá na ubrousek při brainstormingu o tom, jak dál oblbovat „ovčany“.) Vůbec nepřekvapuje, že z tiskového prohlášení prezentujícího tuto novou cenu vyvstává jako její opora iniciativa OSN „Global Compact“.

Global Compact Spojených národů je strategická politická iniciativa pro podniky, které jsou oddány své operace a strategie sladit s deseti univerzálně přijatými principy v oblastech, jako jsou lidská práva, pracovní pravidla, životní prostředí a antikorupční přístup.

Z tohoto tiskového prohlášení se dovíme, že ten bývalý „guvernátor“ věří, že éra kecání je za námi a je čas na akci. „Společnosti, instituce a osoby, které reprezentují zelená řešení, se nyní uvádí jako akční hrdinové, jejichž snahy bychom měli oslavovat a povzbuzovat,“ řekl totiž podle citací Arny.

Zrovna tak, jako je to ve filmech, Schwarzenegger musí sdílet svůj kredit s dalšími, kterým se v této nově představené produkci dostává stejného ocenění. „Spojuje se přeci se třemi nejprominentnějšími světovými vůdci trvalé udržitelnosti,“ jak už jsme říkali.

První je evropská komisařka pro klimatické aktivity Connie Hedegaard, předseda Mezivládního panelu o klimatické změně OSN (IPCC) Dr. Rajendra K. Pachauri je druhý a třetí je bývalá ministerská předsedkyně Norska a bývalá generální ředitelka WHO Gro Harlem Brundtland, která založila před dvaceti lety agendu trvalé udržitelnosti na první konferenci o trvale udržitelném rozvoji v roce 1992 v Riu.

Schwarzenegger je vděčný, že je spojován s těmito třemi. „Když jsem byl šampionem v bodybuildingu, ve filmu a v politice, tak jsem se naučil, že klíčem k řešení je to, co dává lidem sílu – motivuje a inspiruje každého, aby se stal součástí řešení, ne jen součástí problému.“

A navíc: „Iniciativa Sustanie a ta ocenění pro rozpoznané inovativní lidi a technologie může pomoci naší kampani za komunity zdravější, bohatší a trvale udržitelnější pro nadcházející generace.“

Tak co je to TA Sustainie? Webová stránka Sustainia nám říká, že „Sustainia je virtuální model světa, jaký bychom mohli vytvořit, kdybychom realizovali připravená a dosažitelná řešení v našich již existujících městech, domovech, energetických systémech a dopravě. Vývojáři již s procesem budování Sustanie začali. V nadcházejících měsících každý, kdo má přístup k internetu, bude moci navštívit, obydlet a pomoci se stavbou nového světa na virtuálním staveništi.“

webové stránky jsme se dověděli, že „Vize Sustainie je prezentována v knize ‚Průvodce Sustainií‘, kterou rozvinul skandinávský mozkový trust Monday Morning ve společném úsilí s 20 globálními společnostmi (včetně Microsoft, GE, DNV, Philips Lighting, DONG Energy, Tetra Pak, Cisco a dalšími) a i s jinými experty. Ten „problém“, o který jde, si tu Sustainie sama objasňuje v tom „Průvodci“ …

Dostat se do Sustainie se nepovede přes noc… Dostat se tam vyžaduje mnoho voleb a akcí. A co je nejdůležitější: Nemůžeme to udělat sami. Musíme jít společně, každý z nás se všemi.

Oteplující se planeta a drancování kapitálu přírody jsou globálními problémy v globalizovaném světě. Odpověď musí být koordinovaně, součinně a pečlivě naplánovaná. Environmentální problémy jsou vzájemně provázané prostřednictvím dobře vyváženého a složitého globálního systému. Když pozměníme byť i část, riskujeme dopady na další části – nebo i úplný rozvrat rovnováhy.

Průběh těchto účinků navíc vykazuje těmito jevy podmíněná časová specifika. Globální emise CO2 se musí do roku 2050 redukovat přinejmenším o 50-85%. Pokud se nevydáme po trvale udržitelné dráze vývoje už dnes a v roce 2020 vyvrcholí emise, tak už nebudeme moct globální oteplování zastavit před dosažením nebezpečně vysokých úrovní.

Ty „staré“ ekonomické modely bohužel s vazbou na přírodu obecně nereflektovaly. Cena výrobku byla založena na nákladech lidských zdrojů a materiálů, nikoliv na nákladech znečištění společného blaha přírody. V roce 2020 se tohle musí začít měnit, a to je jednou z nejdůležitějších cest k vytvoření trvale udržitelné ekonomiky.

Poznamenáváme, že máme nástroje, abychom se utkali se změnou v environmentální krizi, která nás potkala po roce 2000. Četné projekce a předpovědi nám říkají, že máme většinu potřebných technologií, politik a informací. Ačkoliv neexistuje „stříbrná kulka“ – jediná technologie či politická dohoda, co tento problém vyřeší – existuje celá řada vzájemně se doplňujících funkčních opatření.

Víme tedy, co dělat. Řešení problému se tím redukuje už jen na lidské faktory.

Ale co když tu není žádný „problém“, se kterým bychom měli začít? Neexistuje žádné globální oteplování – a více a více důkazů ukazuje, že fakt NENÍ – a pak jde o přírodní podmíněnost mimo lidskou kontrolu a v tomto případě by to každopádně bylo pro flóru i faunu na Zemi z dlouhodobého hlediska pozitivní.

Člověk by se určitě mohl dovtípit, že horká Země je sympatičtější než studená. A Země bývala v minulosti jasně teplejší než v současnosti.

Na druhou stranu ti u moci  pořád vyvolávají tenhle svůj mem memů „klimatickou změnu“. Takže si asi ohraničují své záhony. Možná, že Země se začíná OCHLAZOVAT.

Počasí se pořád mění. Když se změnám podléhající vzory počasí začlení do nějaké krize a spojí tuhle krizi přímo „s každým dechem“, co lidé činí, mohou tak elity zkoušet vytvářet neustálý stav nouze, kterého lze zneužít k ospravedlnění i těch nejdrakoničtějších zákonů a represí. To je jeden z klíčů, o němž doufají, že jim odemkne Nový světový řád – New World Order.

A jak do toho zapadá Schwarzenegger?

„Ke klíčovým prvkům spolupráce mezi Sustainií a Arnoldem Schwarzeneggerem … patří to, že tato iniciativa sestává z následujícího:

1. Identifikace, konstrukce, realizace, měření, reportingu a verifikace akcí realizovaných regiony a jejich pozitivní dopady na trvale udržitelný svět.

2. Každoroční identifikace nejúspěšnějších trvale udržitelných řešení a ocenění řešení s nejvyšším potenciálem pro realizaci a rozšíření.

3. Ustanovení nového vlivného globálního fóra pro ambiciózní akce a oddanost trvale udržitelnému rozvoji, které poskytne nové inovace a základnu pro sběr kreativních globálních vůdců.

Sustainia předvede ty světové vůdce v červnu letošního roku a na summitu Rio+20 v Brazílii spolu s inspirativním katalogem – „Sustainia100“ – obsahujícím 100 konkrétních řešení a technologií, které pomohou realizaci „Sustainie“.

Nahé opice trpí unikátním sklonem k hanbě a vině a kampaně o globálním oteplování jsou chytře střiženy tak, aby hrály na obě tyto emotivní struny. Je tu ovšem to velké divadlo, co se při tom hraje.

Z našeho hlediska je myšlenkovým záměrem, co za tím vězí, vybudovat světovou vládu kontrolující každý ždibec veškerých aktivit miliard lidí a veškeré jejich využitelné zdroje. Doslova to bude tím, na co se hodí onen výraz – „vězeňská planeta“ (prison planet).

Nakonec se během času většina té populace zredukuje, ať už násilně či jinak, a ten zbyteček bude podroben genetickým manipulacím. Podívejte se na tzv. Georgijské poradní kameny s děsivým proroctvím, co se toho týče. ( Wikipedia anglicky a Wikipedia česky .)

Závěr: Tohle je budoucnost, k níž se Arnold Schwarzenegger rozhodl, že při ní bude asistovat, aby ukojil svou potřebu pozornosti, pohonil si ego a nahrabal další bohatství.

Poznámka překladatele: Kalifornie bývala nejvíce prosperujícím státem USA a hlavním tahounem jejich ekonomiky. To se však změnilo, zejména s politicky korektní a zelenou politikou, jíž proslul zvláště guvernér Schwarzenegger. Za jeho panování se Kalifornie změnila na místo, jemuž se teď přezdívá Zelené peklo. Masově tam krachují podniky a hromadně prchají z tohoto státu, když už ne rovnou do zahraničí, tak alespoň do Texasu či jiných států, kde zbývá trocha podnikatelské svobody a zelený útlak je tam slabší.

Související články:

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  www.thedailybell.com