Jistá žena řekla francouzským médiím, že proti Mohamedu Merahovi podala dvě stížnosti poté, co přinutil jejího syna, aby se díval na ohavná videa, kde Al-Káida v Afghánistánu střílí ženy a stíná hlavy rukojmím. Ve čtvrtek se objevilo zasvěcené svědectví ženy, co tvrdí, že už mnohokrát varovala úřady před podezřelým z vražd v Toulouse, Mohamedem Merahem, že představuje nebezpečí pro veřejnost. Tato žena, která neuvedla své pravé jméno, řekla Le Télégramme, že při odhalení identity podezřelého, se cítila, „jako by jí uřízli nohy“.

Podle ní skutečnost, že muselo dojít až k usmrcením, aby nakonec šli Meraha zavřít, bylo „těžkým pochybením“. Dále tvrdila, že proti podezřelému podala dvě stížnosti a opakovaně úřady varovala, aniž by to mělo nějaký účinek.

Tato žena, která žije v sousedství Meraha v Toulouse, řekla Le Télégramme, že podezřelý v létě 2010 zkusil jejího syna zrekrutovat k džihádu. Tento syn, jemuž bylo v té době 15, byl vlákán k podezřelému do auta, kde naslouchal nahrávkám zbožňujícím svatou válku. Pak si jejího syna odvezl domů, kde mu předvedl Korán a velký meč a přinutil ho dívat se na ohavná videa Al-Káidy, na nichž stříleli ženy a stínali hlavy rukojmím.

„Můj syn mi zavolal a nakonec se nám ho podařilo odsud dostat. Byl tam od 5 h odpoledne až do půlnoci,“ poznamenala žena.

Tato matka podala stížnost na policii, což podle ní Meraha jen rozčílilo. „Přišel před náš byt, vyhrožoval mi a udeřil mě. Tvrdil, že jsem ateistka a že musím zaplatit jako zbytek francouzských občanů,“ řekla.

Dále uvedla, že Merah tvrdil, že „vyhladí všechny ty, co zabíjí muslimy.“ Uvedla, že dva dny po tomto incidentu Merah udeřil jejího syna a dceru v přítomnosti očitých svědků. Ale i tak nikdo nezasáhl. Tato matka má pořád kopie stížností,jež podala, zrovna tak jako zdravotní dokumentaci své dcery.

Žena rovněž uvedla, že „skutečným mozkem“ za podezřelým byl jeho bratr Abdelkader, který je momentálně v policejní vazbě. „Byl to on, kdo Merahovi vymyl mozek a často létal mimo Francii,“ řekla.

Související články:

 

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: www.haaretz.com