Nic nepřiživí to úpění těch, co by rádi vzestup trhů, ani nemůže znít méně sarkasticky spolu s přiživením další turbulentnosti trhů, jako když světové supervelmoci číslo dva a číslo tři postaví bok po boku své armády a provedou předvádění síly, aby pronesly silné prohlášení vůči Spojeným státům a odrazily „Západní nátlak“. …


Není jasné, které to vyvolávání napětí s těmito zeměmi z nich všech tyto dvě supervelmoci dotlačilo, aby se nejen sblížily, ale také, aby to Spojeným státům předváděly. Ale jak si článek RT všímá, toto napětí nejenže se točí kolem Severní Koreje, ale také kolem „ruského diplomatického posuvu“, k němuž došlo už před pár týdny, při němž se tyto dvě podobně smýšlející vlády začínají dávat dohromady.

Navíc kromě uvedeného se ty dvě země sbližují i v tom, že Čína i Rusko značně zvyšují své zlaté rezervy. To přichází po těch zprávách od nás, kdy jsme v únoru ukazovali, že ruské nákupy zlata převýšily i ty čínské.

• Ruské zlaté rezervy jsou teď páté největší na světě.

• Rusko je v lednu zvýšilo o 600 000 uncí (18,66 tun).

• Za rok 2017 je Rusko zvýšilo o rekordních 224 tun.

• Od června 2015 zvýšila ruská centrální banka zlaté rezervy o více ne 576 tun.

• Celkové ruské rezervy vzrostly od prosince s 432,742 miliardami $ na 447,735 miliard $ v lednu.

• Ruská držba amerických státních dluhopisů překročila 100 miliard $ už podeváté v řadě.

• Zlaté rezervy v ceně 80,4 miliardy $ představují 17,95% celkových ruských rezerv.

Jak jsme napsali jen před dvěma týdny, ten „okamžik rozhodnutí“ pro zlato by mohl být předzvěstí toho, že úpadek dolaru by už mohl být na horizontu: Rusko s Čínou tedy zvyšují své zlaté rezervy, přičemž Čína minulý týden spustila Petroyuan, když oznámila, že za ropu začne platit svojí měnou, a nebude ji už platit v dolarech.

Když je to tak, potom by to společné čínsko-ruské předvádění v blízké budoucnosti nemuselo být jen vojenské, nýbrž i monetární.

Ovšem i bez ohledu na vše ostatní, je toto předvádění síly zase o stupínek výše v růstu napětí na žebříčku politického i globálně ekonomického klimatu. Avšak stejně jako se sto stalo s turbulentností trhů, která za poslední desetiletí tolik vyrostla, by nás vůbec nepřekvapilo, kdyby akciové trhy i pod touto zdviženou pěstí předvedly vzepětí nebo tyto zprávy ignorovaly a pokračovaly v tlaku na akcie, aby se vyšplhaly do rekordních výšin, při hrabání dnešních předražených, nadměrně předplácených a k finanční ztrátě předurčujících úpisů nových akcií různých těch Spotify.

Zdroj: zerohedge.com